Życie codzienne

Komu oddać pod opiekę psa, gdy nie możemy zabrać go na urlop?

Komu oddać pod opiekę psa, gdy nie możemy zabrać go na urlop?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje z psem to zazwyczaj niezapomniany czas, który upływa na budowaniu więzi na linii zwierzak-właściciel. Wyjazd z czworonogiem nie zawsze jest jednak możliwy. Nie wszystkie biura podróży akceptują zwierzęta w hotelach, a linie lotnicze – na pokładzie swoich samolotów. Wyjazd z psem poza granice Unii Europejskiej wiąże z kolei z wieloma dodatkowymi formalnościami. Jeżeli są to jedynie dwutygodniowe wakacje, musimy zastanowić się, czy warto jest z powodu urlopu narażać psa na dodatkowy stres, związany z daleką podróżą. Komu powierzyć jednak wówczas opiekę nad naszym pupilem?

Zaufana osoba

Najlepszym opiekunem psa pod naszą nieobecność będzie odpowiedzialna osoba, którą pies już zna i której ufa. Może to być członek rodziny, przyjaciel czy sąsiad. Niestety, nie każdy z nas ma w swoim otoczeniu kogoś, kto może zająć się czworonogiem podczas naszej nieobecności. W takich sytuacjach na myśl przychodzi hotel dla psa czy warto oddawać tam swojego pupila? Owszem, jeżeli tylko zachowamy wszelkie środki ostrożności.

Bezpieczne miejsce

Wielu właścicieli psów obawia się, że ich podopieczni nie odnajdą się w nowym otoczeniu, gdzie nikogo nie znają. Zależy to oczywiście od charakteru danego zwierzęcia. Jeżeli nasz pies jest na ogół odważny i ufny wobec obcych, jego pobyt w hotelu nie powinien być problemem. Zanim wybierzemy konkretne miejsce, zapytajmy znanych nam właścicieli czworonogów o rekomendacje lub sprawdźmy opinie w Internecie. Możemy zdecydować się na hotel dla psów z ogrodem lub placówkę, która zapewnia zwierzakom regularne spacery. Odwiedźmy wybrane miejsce, zanim jeszcze zostawimy tam psa, aby upewnić się, że jego pracownicy budzą nasze zaufanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*