Ogród i dom

Jak dopasować dywan do wnętrza?

Jak dopasować dywan do wnętrza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dywany są pięknymi, a zarazem funkcjonalnymi dodatkami. Nie wszystkie spośród nich pasują jednak do aranżacji każdego pomieszczenia. Zatem, jak dopasować dywan do konkretnego wnętrza?

Klimatyczne i funkcjonalne wnętrza – czy dywan to dobry pomysł?

Na rynku spotkać można bardzo wiele różnych modeli dywanów. Różnią się one od siebie rodzajem wykorzystanego materiału, fakturą, formą, czy też kolorystyką. Tak duża różnorodność sprawia, iż proces aranżacji każdego pomieszczenia wymaga od projektanta indywidualnego podejścia do wyboru dywanu.

Dla przykładu, w sypialniach i salonach doskonale sprawdzą się dywany typu Shaggy, które można znaleźć między innymi na stronie internetowej https://dywanowo.pl/pl/c/Dywany-Shaggy/14. Charakteryzują się one długim i bardzo przyjemny w dotyku włosiem. To, w połączeniu z ich stonowaną kolorystyką nadaje wnętrzom delikatności oraz przytulności. Co również warte zaznaczenia, dywany typu Shaggy charakteryzują się bardzo dobrymi właściwości termoizolacyjnymi i wygłuszającymi, co warto wziąć pod uwagę podczas projektowanie tego typu pomieszczeń.

Oczywiście, dywany można zastosować również w innych pomieszczeniach. Ciekawym pomysłem będzie na przykład użycie w minimalistycznym salonie wykładzin nowoczesnych utrzymanych w stylu Vintage. Ich interesująca i artystyczna stylistyka pozwoli stworzyć bowiem aranżację niecodzienną, zachwycającą połączeniem klasyki z nowoczesnością.

Mnogość modeli dywanów pozwala na ciągłe eksperymentowanie i projektowanie niestandardowych, zachwycających aranżacji. Wszystko jest uzależnione od kreatywności projektantów i inwestorów. Należy bowiem pamiętać, iż jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*