Ogród i dom

Klasyczna łazienka z nowoczesnym wyposażeniem – czy to możliwe?

Klasyczna łazienka z nowoczesnym wyposażeniem – czy to możliwe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Moda i trendy wnętrzarskie zmieniają się regularnie. Rzeczy o których każdy marzył jeszcze kilka lat temu, dziś często wzbudzają raczej rozbawienie niż zachwyt . Dlatego osoby, które zdecydowały się na styl klasyczny, mają się z czego cieszyć. Może on się wydawać dość zachowawczy, ale taka aranżacja nigdy nie wychodzi z mody, a jednocześnie gwarantuje eleganckie i przytulne wnętrza. Ich cechą charakterystyczną są trwałe, naturalne materiały, lub dobrej jakości imitacje, kolory naturalnego drewna, kamienia czy piasku. 

Połączenie klasyki i nowoczesności – jak to zrobić?

Kolory mebli w klasycznych stylizacjach są zwykle stonowane, dzięki czemu pasują do bardzo wielu rzeczy, stanowią dla nich bowiem doskonałą bazę. W urządzaniu można zauważyć dbałość o jakość wykonania, oraz pewną konsekwencję i powtarzalność motywów, co daje harmonijny efekt końcowy. Charakterystyczne cechy klasycznego designu w łazience można bez trudu zestawić z nowoczesnymi elementami. Szachownica na podłodze doskonale będzie wyglądała przy kabinach prysznicowych Huppe

Szukając dodatków, zdecydujmy się na umiar i zachowawczość. Zarówno wieszaki, jaki i baterie łazienkowe, powinny być wybrane w sposób przemyślany, muszą do siebie pasować. Armatura w stylu retro będzie jak najbardziej na miejscu, ale doskonałą alternatywą są proste formy, bez  zbędnych zdobień. Nie należy mylić tego z nudą – chodzi o to aby osiągnąć minimalistyczny i bezpretensjonalny efekt. Jeśli więc decydujemy się na stylizowane płytki i szafki, zadbajmy o to, aby prostota nowoczesnych sprzętów uzupełniła nasze wnętrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*