Technika i auto-moto

Kiedy warto skorzystać ze skupu aut?

Kiedy warto skorzystać ze skupu aut?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skup, sprzedaż czy złomowanie?

Właściciel starego samochodu może pozbyć się go na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest oddanie auta do stacji złomowania pojazdu. Tam samochód zostanie zważony, a właściciel dostaje kilkaset złotych za oddanie metalowych elementów oraz dokumenty potwierdzające kasację. Z tymi dokumentami udaje się do wydziału komunikacji, aby dokonać wyrejestrowania auta, a następnie do firmy ubezpieczeniowej, w której wykupione było OC.

Więcej zarobić można, próbując sprzedaż samochód na własną rękę. W związku z tym, że chętnych na stare auta nie jest zbyt wielu, decydując się na sprzedaż, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ znalezienie nabywcy może być dosyć czasochłonne. Jeśli ktoś nie chce czekać, może sprzedać samochód do wybranego punktu skupu.

Oddając auto do skupu, zazwyczaj zarobić można więcej niż w stacji demontażu, a dodatkowo nie trzeba samodzielnie szukać nabywcy, jak w przypadku sprzedaży we własnym zakresie.

Podstawowe zalety skupu

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele podmiotów oferujących skup samochodów za gotówkę. Z usług takich firm powinny przede wszystkim korzystać osoby, którym zależy na czasie i szybkim uzyskaniu pieniędzy. Transakcje z punktami skupu dokonywane są błyskawicznie i poprzedzone krótką wyceną pojazdu. Sprzedać w ten sposób można praktycznie każdy pojazd zarówno ten sprawny, jak i uszkodzony.

Wiele firm oferuje także skup aut dostawczych. Zaletą sprzedaży przez skup jest możliwość dokonywania kilku transakcji równocześnie. Z tej możliwości często korzystają firmy wymieniające flotę pojazdów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba szukać nabywców dla każdego auta z osobna.

Z usług punktów skupu powinny także korzystać osoby, którym zależy na bezpieczeństwie. Tego rodzaju podmioty prowadzą legalną działalność, dlatego dbają o to, by wszystkie aspekty formalne podczas dokonywania transakcji kupna-sprzedaży zostały spełnione.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*