Rynek budowlany

Kiedy niezbędny jest wynajem rusztowań?

Kiedy niezbędny jest wynajem rusztowań?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rusztowania to podstawowe elementy każdego placu budowy. Tego rodzaju konstrukcje są jednak powszechnie wykorzystywane nie tylko w trakcie wznoszenia różnych obiektów, ale również remontów czy konserwacji. Dzielimy je na rurowo-złączkowe (wykonane ze stalowych rur), przejezdne (aluminiowe, wyposażone w ramy ze specjalnymi kółkami i pomost z poręczami) oraz modułowe. Wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem rusztowań, ponieważ jest to opcja znacznie tańsza niż zakup. Taką usługę oferuje np. firma http://www.lurent.pl/.

Oszczędność pieniędzy to główna zaleta 

Rusztowania to konstrukcje tymczasowe, składające się zazwyczaj z pomostów umieszczonych zarówno na pionowych, jak i poziomych słupach. Są one konieczne dla zagwarantowania bezpieczeństwa w trakcie wykonywania wszelkich prac na wysokości – np. wznoszenia budynków mieszkalnych i przemysłowych, rozbiórki różnych obiektów, tynkowania, malowania ścian, czyszczenia elewacji, a także ocieplania (izolowania) domów jednorodzinnych. Ogromną popularnością wśród właścicielu małych firm budowlanych oraz osób prywatnych cieczy się wynajem rusztowań. Jest to bowiem rozwiązanie pozwalające całkiem sporo zaoszczędzić – głównie na braku konieczności magazynowania, serwisowania oraz dokonywania przeglądów technicznych tych konstrukcji.

Decydując się na dzierżawę, unikamy też ogromnego jednorazowego wydatku i możemy z powodzeniem wrzucić koszty wynajmu w koszty ogólnej działalności przedsiębiorstwa. Dla osób prywatnych kluczową zaletą jest natomiast fakt, że otrzymują gotowe rusztowania dokładnie wtedy, gdy są im one potrzebne (dowóz na miejsce budowy, łącznie z usługa montażu i demontażu). Podsumowując, jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku niewielkich inwestycji. Jeśli interesują nas solidne rusztowania w Gorzowie bez trudu znajdziemy firmę, która posiada je w swojej ofercie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*