Biznes i marketing

Kiedy lepiej zdecydować się na spedycję morską, zamiast lądowej?

Kiedy lepiej zdecydować się na spedycję morską, zamiast lądowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy chcemy przewozić towary – zarówno importując do własnej firmy, jak i eksportując do kontrahentów, stajemy przed trudną decyzją – na jaki rodzaj transportu się zdecydować. Do wyboru mamy m.in. spedycję drogą lotniczą, kolejową, drogową oraz morską. Przyjrzyjmy się bliżej tej ostatniej i zobaczmy, w jakich sytuacjach warto się na nią zdecydować.

Spedycja morska – kiedy się na nią zdecydować?

Transport morski jest to sposób przewozu dużych ilości ładunku, który odbywa się z wykorzystaniem statków towarowych, najczęściej kontenerów. Ułatwia ona transport dużych ładunków, zmniejsza koszty magazynowania towarów i zużycie paliwa. Jest to także jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów na dostarczenie ładunków ważących nawet do 200 tysięcy ton.

Ten rodzaj transportu sprawdzi się wtedy, gdy trzeba przewieźć dużo ciężkiego towaru. Statek z pewnością pomieści o wiele więcej niż pociąg, samolot lub samochód. Z tego też powodu, cena usługi jest tak niska. Usługi oferowane m.in. przez firmę ze strony http://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/, obejmują przewożenie towarów o najróżniejszych zastosowaniach, a także zróżnicowanej masie lub kształcie. Nie stanowi więc problemu wysyłka produktów wymagających specjalistycznych warunków, takich jak np. niska temperatura. Jest to także bardzo bezpieczny środek lokomocji, dlatego też nie ma możliwości uszkodzenia ładunku czy też jego kradzieży. Spedycja morska będzie dobrym wyjściem, gdy chcemy przetransportować towar o dużych gabarytach, tak jak maszyny czy pojazdy, nawet te o skomplikowanej lub specyficznej konstrukcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*