Życie codzienne

Jesienny wyjazd w góry z dzieckiem – co spakować?

Jesienny wyjazd w góry z dzieckiem – co spakować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywne spędzanie czasu podczas wyjazdu w góry nie jest możliwe bez zabrania ze sobą odpowiedniej odzieży i obuwia. Na pierwszym miejscu najlepiej stawiać wygodę, zwłaszcza, gdy planujemy intensywne spacery po górskich szlakach i zabieramy ze sobą dziecko. Warto wziąć pod uwagę zmienność pogody i spakować dla pociechy zarówno lekką kurtkę przeciwdeszczową, jak i model zapewniający ochronę przed zimnem.

Nie zapominajmy także o kaloszach dziecięcych, które doskonale sprawdzają się podczas pieszych wędrówek w deszczu. Dzięki nim stopy są skutecznie chronione przed wilgocią, a maluch chętnie spaceruje i nie grymasi. Przydatna może okazać się kolorowa, mała parasolka, która zawsze zmieści się do plecaka. Maluchy uwielbiają wielobarwne dodatki i przywiązują dużą wagę do ciekawej stylistyki. Dlatego w przypadku wyboru okrycia wierzchniego, jak i butów czy parasola dla dziecka zwracajmy uwagę na detale.

Funkcjonalne akcesoria przydatne w górach

Wydawać by się mogło, że podczas chłodniejszych dni noszenie czapki to konieczność. Czasami jednak nie zaszkodzi zastąpić jej opaską na głowę, szczególnie, gdy nie jest bardzo zimno, ale wietrznie. Ocieplacze do kaloszy przydają się zawsze, kiedy chcemy zapewnić dziecku dodatkowe zabezpieczenie od zimna. Chętnie sięgają po nie również dorośli. Alternatywą dla tradycyjnego szalika może być wygodny komin, który świetnie sprawdzi się zarówno w codziennym noszeniu, jak i w trakcie wyjazdu w góry. Niezbędne są również rękawiczki. Jesienią nie musi to być wełniany model. Dużą wytrzymałością i komfortem użytkowania wyróżnia się na przykład połączenie bawełny i poliestru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*