Życie codzienne

Jakie elementy stroju składają się na styl uliczny?

Jakie elementy stroju składają się na styl uliczny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl uliczny jest jednym z najbardziej nieskodyfikowanych stylów modowych. Nie można mu też odmówić popularności, do której przyczynia się ogromna wygoda ubioru tego typu. Przez to, że nie ma on sztywnych zasad pozwala na dowolne, praktycznie nieograniczone, wyrażanie siebie. Występują jednak pewne trendy wspólne, pozwalające odróżnić strój w stylu ulicznym od innego. Co się na niego składa?

Obuwie

Dominują buty sportowe, zdarzają się jednak również trampki, czy nawet trapery. Przeważający kolor to biały i czarny – buty często są jednokolorowe – lecz zdarzają się też bardziej „szalone” kolory: czerwony, granatowy, zielony. Projektanci obuwia często decydują się na nietypowe wymiary, przykładowo nadzwyczaj grube podeszwy. Osoby preferujące nieco więcej elegancji mogą używać mokasyny.

Odzież

Nie sposób wymienić wszystkich odmian bluz, spodni, kurtek i koszulek utrzymujących się w konwencji tego stylu. Na nogach najczęściej można zobaczyć komfortowe, sportowe spodnie o średnim dopasowaniu – ani zbyt obcisłe, ani szerokie. Wyżej pojawiają się bluzy, zarówno kangurki jak i bluzy z zamkiem. Przydatnym ich elementem jest kaptur, mogący wzbogacić stylizację, gdy założy się go na głowę. Najbardziej wierzchnią warstwę stanowi na przykład płaszcz, albo katana. Dobrej jakości ubrania w tym stylu można zakupić między innymi na stronie https://skleptmk.pl/producent/pit-bull-west-coast-10.

Dodatki

To one stanowią zwieńczenie stylizacji. Odpowiednie ich dobranie może poprawić nawet słaby outfit, z kolei dobry zestaw pozbawiony dodatków będzie prezentował się miernie. Często mają zastosowanie praktyczne; są to między innymi czapki i kominy zakładane na szyje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*