Technika i auto-moto

Jaki monitor sprawdzi się przy grach komputerowych?

Jaki monitor sprawdzi się przy grach komputerowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku tego rodzaju aktywności, jaką są gry komputerowe, kluczowe znaczenie ma monitor, ponieważ w ogromnej mierze zależy od niego jakość rozgrywki na wielu płaszczyznach. Musi on przede wszystkim gwarantować płynny, nie przycinający się obraz bez uciążliwych opóźnień. Z niniejszego artykułu dowiemy się, na jakie parametry monitora zapaleni gracze powinni zwracać szczególną uwagę przy jego wyborze.

Porządna matryca jest niezwykle istotna

Idealny monitor dla fana gamingu jest przede wszystkim wyposażony w wysokiej klasy matrycę IPS, która wyjątkowo wiernie odwzorowuje kolory i zapewnia najlepsze kąty widzenia. Warto postawić w szczególności na nowoczesny model oferujący dodatkowo dobry czas reakcji (brak opóźnień), ponieważ w starszych egzemplarzach parametr ten często zawodził. Alternatywę stanowi matryca TN, wyróżniająca się niższą ceną i optymalną szybkością, ale jednocześnie gorzej wyświetlająca barwy. Wymaga ona zawsze siedzenia na wprost ekranu. K

olejne ważne kryterium to rozdzielczość, czyli liczba pikseli składająca się na obraz. Do gier w zupełności wystarczy rozdzielczość Full HD (1920 x 1080), choć można się też zdecydować na 4K (3840 x 2160). Poza tym duże znaczenie mają następujące elementy: częstotliwość odświeżania o wartości 144 lub 240 Hz, przekątna ekranu minimum 24 cale, jasność 250 cd/m2 i większa, kontrast 1:5000, matowa powłoka odbijająca promienie słoneczne, tryb HDR wpływający na jakość obrazu, a także wąskie ramki. Monitor o parametrach wymienionych powyżej bez problemu znajdziemy w profesjonalnym sklepie internetowym ze sprzętem audiowizualnym na https://avpoint.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*