Ogród i dom

Jaka powinna być skrzynka pocztowa?

Jaka powinna być skrzynka pocztowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór skrzynki pocztowej powinien być odpowiednio przemyślany. Źle dobrana nie tylko skutecznie utrudni pracę listonoszowi, będzie też narażać naszą korespondencję na uszkodzenia. W zależności od tego, jak dużo i jakiego rodzaju przesyłek odbieramy, będziemy wybierać różne modele. Jeśli nie jesteśmy w ciągu dnia w domu, powinniśmy zadbać też o bezpieczeństwo stosowanych rozwiązań. Skrzynka nie może też szpecić naszej posesji. 

Funkcjonalność i jakość wykonania

Skrzynka na listy powinna być na tyle duża, by bez problemu dało się do niej większy list. Jeśli nie chcemy dostawać pogiętej korespondencji, wybierzmy model o wielkości zbliżonej do kartki A4. Istotny jest ten rozmiar szczeliny, jeśli regularnie odbieramy grubsze przesyłki, zwróćmy na to uwagę. Warto też postawić na wysoką jakość, względnie szczelna skrzynka z daszkiem zapewni skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. W kwestii praktyczności pamiętajmy też o bezpieczeństwie. Najtańsze modele będą zapewne wyposażone w zamek, który można otworzyć śrubokrętem lub kawałkiem drutu. Jeśli nie chcemy paść ofiarą kradzieży, omijajmy takie produkty szerokim łukiem. 

Design i materiały

Co do designu, musimy zdać się już na własny gust, lub po prostu wybrać coś, co będzie pasowało do naszego ogrodzenia. Skrzynka musi być widoczna na pierwszy rzut oka, ale nie może być „z kompletnie innej parafii”, musi po prostu współgrać z całością. Jeśli numer domu nie jest dobrze widoczny, możemy pokusić się o rozwiązania z numerem lub adresówką. Ważny jest też materiał, z którego dany model został wykonany. Skrzynka pocztowa ma służyć przez długie lata i nie może pokryć się rdzą po pierwszej zimie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*