Ogród i dom

Co wymienić wiosną w ogrodzie?

Co wymienić wiosną w ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wczesna wiosna to czas, na który czeka każdy działkowicz i ogrodnik-amator. Można wtedy rozpocząć pierwsze siewy, zacząć myśleć o rozsadzie, zaplanować, jak będzie wyglądał ogród w sezonie i w końcu wyjść na dwór, by po długiej zimie spulchnić glebę i pomóc roślinom wyjść z zimowej hibernacji. Jednak prace ogrodnicze to także dbanie o sprzęt i cały ekwipunek. Nie poradzimy sobie przecież bez wielu narzędzi, a łamiące się łopaty i dziurawe donice potrafią być źródłem dodatkowych kosztów, których wszyscy wolelibyśmy uniknąć. Jak temu zaradzić?

Wiosenne porządki w ogrodzie – od czego zacząć?

Po zimie warto poddać renowacji sprzęty, które służą do wypoczynku. Wszelkie fotele, leżaki, stoły i stoliki dobrze jest po pierwsze dokładnie umyć z kurzu (jeśli były trzymane w schowku) i innych zanieczyszczeń (np. osadzonego smogu), a po drugie ponownie zabejcować, jeśli są to meble drewniane. Powtarzanie tego zabiegu co roku sprawi, że komplet wypoczynkowy będzie nam służył dłużej i wyglądał schludniej i bardziej zapraszająco.

Siarczyste mrozy potrafią zniszczyć plastikowe urządzenia, dlatego rośliny trzymane w plastikowych doniczkach mogą wymagać przesadzenia do nowych pojemników. Dodatkowo nowe donice ozdobne będą miłym wiosennym akcentem. W małych ogródkach dobrym rozwiązaniem będą pojemniki, które można zawiesić na balustradzie czy ogrodzeniu, jak na przykład mała doniczka prostokątna, w której doskonale odnajdą się drobne kwiaty, czy też donica wisząca, którą zamocujemy pod sufitem na werandzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*