Co wymienić wiosną w ogrodzie?

Wczesna wiosna to czas, na który czeka każdy działkowicz i ogrodnik-amator. Można wtedy rozpocząć pierwsze siewy, zacząć myśleć o rozsadzie, zaplanować, jak będzie wyglądał ogród w sezonie i w końcu wyjść na dwór, by po długiej zimie spulchnić glebę i pomóc roślinom wyjść z zimowej hibernacji. Jednak prace ogrodnicze to także dbanie o sprzęt i cały ekwipunek. Nie poradzimy sobie przecież bez wielu narzędzi, a łamiące się łopaty i dziurawe donice potrafią być źródłem dodatkowych kosztów, których wszyscy wolelibyśmy uniknąć. Jak temu zaradzić?

Wiosenne porządki w ogrodzie – od czego zacząć?

Po zimie warto poddać renowacji sprzęty, które służą do wypoczynku. Wszelkie fotele, leżaki, stoły i stoliki dobrze jest po pierwsze dokładnie umyć z kurzu (jeśli były trzymane w schowku) i innych zanieczyszczeń (np. osadzonego smogu), a po drugie ponownie zabejcować, jeśli są to meble drewniane. Powtarzanie tego zabiegu co roku sprawi, że komplet wypoczynkowy będzie nam służył dłużej i wyglądał schludniej i bardziej zapraszająco.

Siarczyste mrozy potrafią zniszczyć plastikowe urządzenia, dlatego rośliny trzymane w plastikowych doniczkach mogą wymagać przesadzenia do nowych pojemników. Dodatkowo nowe donice ozdobne będą miłym wiosennym akcentem. W małych ogródkach dobrym rozwiązaniem będą pojemniki, które można zawiesić na balustradzie czy ogrodzeniu, jak na przykład mała doniczka prostokątna, w której doskonale odnajdą się drobne kwiaty, czy też donica wisząca, którą zamocujemy pod sufitem na werandzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 2 =