Hobby - Relaks - Wypoczynek

Jaką pościel wybrać na gorące noce latem?

Jaką pościel wybrać na gorące noce latem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia to szczególne pomieszczenie w każdym domu. To miejsce odpoczynku i regeneracji oraz ostoja, kiedy zachodzi potrzeba ukrycia się przed całym światem. Wystrój tego miejsca powinien być dobrany indywidualnie do osobistych preferencji, a pościel wykonana z najlepszych jakościowo materiałów. Szczególnie ważne jest odpowiednio pościel dobrana do pory roku, ponieważ inna kołdra nada się na zimowe wieczory, a inna na letnie, gorące dni. Jaką pościel zatem wybrać na gorące noce latem?

Popularna tkanina

Wiele osób nie wyobraża sobie spania bez przykrycia, dlatego nawet w upalne, niemal niemożliwe do wytrzymania letnie noce niektórzy okrywają się lekką kołdrą. Należy jednak pamiętać, że pościel na lato powinna być cieńsza, a poszewka wykonana z jak najlżejszego materiału. Coraz chętniej ostatnio wybieraną tkaniną na pościel jest satyna, która jest na tyle uniwersalna, że szyje się z niej nie tylko poszewki, ale również ubrania, na przykład wieczorowe sukienki.

Zalety satyny

Satyna to lejący się materiał o błyszczącym wykończeniu, który często spotkać można dziś również przy produkcji nocnej bielizny. Szczególnie popularne są szlafroki z satyny oraz eleganckie komplety piżam. Pokrycie pościeli satyną latem może okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ tkanina ta daje niesamowite poczucie chłodu na skórze. Dodatkowo, jest dość cienkim materiałem, dzięki czemu daje poczucie lekkości i swobody ruchów w letnie, upalne noce. W porównaniu do jedwabnych wykończeń, poszewki z satyny dają podobny efekt, lecz są o wiele tańsze na rynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*