Życie codzienne

Co trzeba wiedzieć o przedłużaniu rzęs?

Co trzeba wiedzieć o przedłużaniu rzęs?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele kobiet marzy o pięknym wachlarzu ciemnych, długich rzęs. Niestety nie każda pani została takimi obdarzona. Przemysł kosmetyczny znalazł rozwiązanie na ten problem. Jest nim zabieg przedłużania rzęs, który stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Istnieje wiele metod i kombinacji tak, by każda pani mogła uzyskać wymarzony efekt.

Przedłużanie rzęs – ogólne informacje

Przed wykonaniem zabiegu warto wybrać dobrą stylistkę, co może nie być takie proste, jak się wydaje. W związku z panującą modą na przedłużanie rzęs pojawiło się coraz więcej samozwańczych kosmetyczek, które nie posiadają ukończonych szkoleń i  odpowiednich certyfikatów. Co za tym idzie mogą one nie tylko nie upiększyć spojrzenia, ale także poważnie zaszkodzić klientce. Efekty to posklejane rzęsy, a nawet podrażnione oczy. Na zabieg można umówić się w salonie lub w domu, w zależności od indywidualnych upodobań. Na samym początku dobrze jest uzgodnić,czy zależy nam na tym, by rezultat był w miarę naturalny, czy oczekujemy spektakularnego wachlarza rodem z Hollywood.

Dobrze jest również sprawdzić jakość produktów, z których będzie korzystać stylistka. Sztuczne rzęsy dobrej jakości wykonane są z futra norek syberyjskich lub z jedwabiu z domieszką syntetyku. Powinny być elastyczne, lśniące, miękkie i miłe w dotyku. Po zakończeniu stylizacji należy pamiętać o tym, aby przez 48 godzin unikać kontaktu okolic oczu z wodą. Może to spowodować osłabienie kleju, przez co rzęsy będą odpadać. Sztucznych rzęs nie powinno się malować tuszem ani podkręcać zalotką, żeby ich nie uszkodzić. Długotrwały efekt zapewni zabieg uzupełniający, wykonywany co 4 – 6 tygodni.

Przedłużanie rzęs – metody

Zanim umówisz się na stylizację, musisz wiedzieć, że istnieje kilka metod przedłużania. Najbardziej popularny sposób to 1:1. Polega on na doklejeniu do każdej naturalnej rzęsy 1 sztucznej. W przypadku metody 2:1, stylistka dokleja po dwie syntetyczne.. Aplikacja trwa zazwyczaj ok od 1,5 do 2 godzin. Efekty bez uzupełnienia będą utrzymywały się przez mniej więcej 3 tygodnie.

Wiele klientek decyduje się również na skorzystanie z metod objętościowych. Można je podzielić na dwie grupy: 2D, 3D oraz 4D – 8D. W obu przypadkach przedłużenie polega na doklejeniu do naturalnych rzęs kępek syntetycznych. Różnią się one jednak grubością. Przy wykorzystaniu pierwszego sposobu  waha się ona od 0,07 mm do 0,10 mm. Z kolei przy wyborze metody 4D – 8D, nazywanej również Russian Volume wykorzystuje się niezwykle cienkie rzęski o grubości 0,05 mm. Oba warianty wymagają nie lada precyzji, doświadczenia i dużo więcej czasu, dlatego tak istotne jest, by w tym wypadku skorzystać z usług sprawdzonej stylistki.

Najczęściej popełniane błędy

Przed podjęciem decyzji o przedłużeniu rzęs warto wiedzieć, jakie błędy najczęściej popełniają kosmetyczki. Przede wszystkim należy strzec się przed:

– produktami słabej jakości – nieelastyczne rzęsy sprawiają, że efekt nie wygląda naturalnie, z kolei niskiej jakości płyny mogą podrażnić oczy.

– posklejanymi rzęsami – niedokładna aplikacja może spowodować spowolnienie wzrostu włosków naturalnych.

– aplikacją zbyt blisko powieki – mogą być powodem uczucia swędzenia lub pieczenia, co skutkuje drapaniem się po oczach.

– źle dobraną metodą – jeżeli wybrane rzęsy są zbyt ciężkie efektem może być uszkodzenie naturalnych włosków.

– źle dobranymi rzęsami do urody – krótsze kępki sprawdzą się u kobiet, które mają małe i wąskie oczy, nie pasowałyby jednak osobie o gałkach  szeroko osadzonych, bo stałyby się niewidoczne.

Lifting rzęs

Alternatywą dla przedłużania rzęs jest ich lifting. W internecie dostępne są specjalne preparaty do jego wykonania. Przykładowe można znaleźć na https://noblelashes.pl/trwala-lifting-do-rzesc678011. Sam zabieg jest bardzo prosty. Polega na nałożeniu specjalnego preparatu, dzięki któremu można manipulować kształtem rzęs, na które nakłada się na maleńki wałeczek. Następnie wystarczy jedynie utrwalić efekt przeznaczonym do tego płynem. Rezultaty wyglądają bardzo naturalnie. Spojrzenie nabiera lekkości i odświeżenia, które utrzymują się przez okres ok 4 – 6 tygodni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*