Hobby - Relaks - Wypoczynek

Jak wymienić baterię w laptopie

Jak wymienić baterię w laptopie

Vlada Karpovich/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy korzystamy z naszego laptopa intensywnie przez wiele lat, bateria zaczyna słabnąć. Na początku objawia się to coraz krótszym czasem pracy na jednym naładowaniu. Później komputer może nawet wyłączać się nagle, zwłaszcza podczas wysokiego obciążenia. Są to dobitne oznaki, że pora na zakup nowego akumulatora. Jeśli podzespoły laptopa nadal pozwalają na komfortową pracę, będzie to o wiele lepsza i tańsza inwestycja, niż kupno nowego komputera.

Samodzielna wymiana

Znakomita większość laptopów posiada baterię montowaną w zewnętrznym gnieździe. Oznacza to, że jej wymiana jest bajecznie prosta i możemy wykonać ją sami. Najpierw trzeba kupić odpowiedniego rodzaju akumulator, ponieważ każdy producent wykorzystuje w swoich maszynach co innego. Jeśli nasz laptop to np. Samsung, wybierzmy coś z tej listy: https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_Samsung-279.html/. Gdy mamy już baterię w rękach możemy przystąpić do pracy. Wyłączmy całkowicie komputer i odłączmy kabel zasilający z sieci. Odbezpieczmy blokady akumulatora i wyjmijmy go. Ostrożnie włóżmy nowy, tak by połączenia elektryczne równo weszły do gniazda. Zamknijmy blokady i podłączmy kabel zasilający.

Postępowanie po wymianie

Nie należy od razu uruchamiać laptopa. Poczekajmy przy podłączonym przewodzie sieciowym, aż dioda wskaże pełne naładowanie. Bateria do laptopa Lenovo zazwyczaj dociera do nas w stanie rozładowanym, producent uważa że tak jest bezpieczniej. Nie można więc uruchomić komputera bezpośrednio po jej zainstalowaniu. W pierwszych dniach użytkowania nowego akumulatora starajmy się zawsze rozładowywać go do końca, zanim ponownie podłączymy zasilanie z sieci. Dzięki temu ogniwa ulegną odpowiedniemu uformowaniu, pozwalając wykorzystać 100% swojej pojemności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*