Życie codzienne

Jak wybrać odpowiednią szkołę językową?

Jak wybrać odpowiednią szkołę językową?

Negative Space/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To, do jakiej szkoły językowej zapiszemy siebie lub nasze dziecko, ma kluczowy wpływ na dalsze postępy w nauce. W czasach globalizacji i otwartych granic tego typu placówki powstają jak grzyby po deszczu. Nie każda jest jednak godna zaufania. Czym zatem kierować się wybierając szkołę języków obcych? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

Wielkość grupy

Nie każdy dorosły i nie każde dziecko jest w stanie otworzyć się, gdy pracuje w dużej grupie. Dlatego też im mniej uczniów w klasie, tym nauka przebiega sprawniej, a nauczyciel ma szansę na poświęcenie uwagi wszystkim podopiecznym jednakowo. Jeśli chodzi o szkoły językowe Warszawa jest siedzibą ogromnej ich liczby. Swój wybór ograniczmy zatem do tych, które oferują edukację w małych grupach.

Sposób prowadzenia zajęć

Metoda, jaką przekazywana jest wiedza, również ma duży wpływ na jej przyswajanie. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci. Młodzi ludzie nie są stworzeni do siedzenia w ławce przez dłuższy czas. Zamiast tego wolą działać kreatywnie i niekonwencjonalnie. Na szczęście na rynku obecne są szkoły językowe, które odpowiadają na te oczekiwania. Przykładową ofertę można znaleźć na http://www.malalingua.com.pl/.

Zatrudnieni lektorzy

Ostatnie kryterium, którym powinniśmy się kierować, jest wykształcenie lektorów. Stawiajmy na te placówki, które zatrudniają jedynie osoby z wykształceniem filologicznym. Nauczyciel powinien ponadto posiadać przygotowanie pedagogiczne. W przypadku nauki najmłodszych niezbędne jest także umiejętne podejście do dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*