Ogród i dom

Jak wybrać fotel idealny dla siebie?

Jak wybrać fotel idealny dla siebie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór fotela to kwestia bardziej złożona niż może się wydawać. Planując zakup modelu wypoczynkowego, należy kierować się zróżnicowanymi wymaganiami. Powinien być nie tylko komfortowy po przyjęciu różnych pozycji ciała, ale też estetycznie wykonany, pasujący do reszty aranżacji pomieszczenia oraz optymalnie sprężysty. Najważniejsze jednak, by był wytrzymały i solidnie wykonany.

Solidność i wytrzymałość fotela

Głównymi parametrami, na które warto zwrócić uwagę podczas kupowania są tapicerka, wypełnienie i stelaż mebla. Choć niewidoczny, stelaż ma duże znaczenie dla trwałości fotela. Mebel musi mieć mocną konstrukcję, od której zależy, ile udźwignie i jak długo posłuży. Warto więc dowiedzieć się, z czego jest ona wykonana i skłaniać się ku fotelom z twardszych gatunków drewna.
Wypełnienie, wbrew pozorom, nie powinno być zupełnie miękkie. Optymalne jest siedzisko sprężyste, które nie zacznie się zapadać po dłuższym czasie użytkowania. Ma to znaczenie nie tylko dla funkcjonalności, ale i dla zdrowia siedzącej osoby. Zagłębienie w trakcie siadania w fotelu nie powinno przekraczać 3 cm.

Natomiast obicie fotela, choć decyduje głównie o jego estetyce, powinno być wykonane z mocnych materiałów, które są odporne na przetarcia oraz blaknięcie. Dopiero kiedy mebel spełnia te wymagania, można eliminować poszczególne modele, zwracając uwagę na ich wygląd i dopasowanie do wystroju mieszkania.

 

Fotele dla najbardziej wymagających

Można też wybrać fotele w bardziej rozbudowanej wersji. Istnieje szereg mebli z opcją rozkładania. Niektóre modele wyposażone są także w regulację kąta nachylenia, co pozwala wygodnie zmieniać pozycję, dostosowując ją do aktualnych potrzeb. Poza tym dostępne są fotele z dodatkowymi, elektrycznymi funkcjami, takimi jak regulowany zagłówek, podnóżek czy podłokietniki. Najbardziej ekstrawagancką, ale i najprzyjemniejszą opcją jest fotel z funkcją masażu. Przy jego wyborze warto kierować się głównie funkcjonalnością, estetykę traktując jako sprawę drugorzędną.

Szeroki wybór foteli znajdziesz w Euforma – stacjonarny i internetowy salon meblowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*