Życie codzienne

Jak usunąć skórki z paznokci?

Jak usunąć skórki z paznokci?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach zadbane dłonie to atrybut nie tylko kobiet – są wizytówką, którą należy regularnie pielęgnować. W salonach kosmetycznych istnieje wiele zabiegów mających na celu utrzymanie zarówno naszych rąk, jak i stóp w nienagannym stanie. Jednak, jeżeli chcemy zadbać o nie w domu, należy zapoznać się także z przyrządami do pielęgnacji skórek.

Przegląd przyrządów do skórek

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, niemniej jednak nie wszystkie są wystarczająco dobre. Najbardziej popularne radełka jednocześnie są bardzo nieprecyzyjne, mogą spowodować usunięcie zbyt dużej ilości naskórka, co nie jest pożądanym efektem. Kolejne urządzenie to frezarka, używana głównie przez manicurzystki, nie służy jednak do usuwania skórek a do polerowania paznokci i ewentualnego ich wyrównywania. Trzeba posługiwać się nią bardzo precyzyjnie, dlatego też głównie korzystają z niej profesjonaliści. Można tu wspomnieć np. o cążkach kosmetycznych, które posłużą nawet początkującym osobom.

Na jakie cążki się zdecydować?

Istotnym elementem jest tutaj ostrze, które powinno być bardzo ostre oraz prawidłowo wyprofilowanie. Im jest krótsze, tym gwarantuje większą precyzję. Dłuższe natomiast skraca czas pracy. W ich doborze ważną rolę odgrywa materiał z jakiego są wykonane.  Np. użyte w cążkach do skórek ze stali nierdzewnej dobre materiały gwarantują odpowiednią odporność oraz możliwość dezynfekcji, która przy zabiegach kosmetycznych jest niezwykle ważna. To właśnie na nie najlepiej się zdecydować wybierając przyrząd do pielęgnacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*