Zdrowie i medycyna

Jak pielęgnować suche włosy?

Jak pielęgnować suche włosy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Suche włosy wyglądają nieestetycznie, są zniszczone i trudno je uczesać. Takie włókna wymagają odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia, aby mogły się odbudować. Na pogorszenie stanu fryzury ma wpływ wiele czynników. Może to być zbyt częste farbowanie, nadmierne korzystanie z prostownicy czy lokówki, niewłaściwe suszenie. Wskutek tych czynności włosy tracą nawilżenie i stają się suche. Jak je wówczas odbudować?

Jakie składniki dostarczyć swoim włosom?

Aby zregenerować swoje pasma, należy zrezygnować z wszelkich zabiegów fryzjerskich, które je uszkadzają. Później warto zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw kosmetyków, który nawilży i odżywi zniszczoną fryzurę. W tym celu można sięgnąć po produkty, dostępne na https://www.sohoglam.pl/. Oprócz delikatnych szamponów, które myją skórę głowy, niezbędne będą odżywki, maski lub serum. Wszystkie te preparaty przyspieszą proces regeneracji pasm.

Warto decydować się na kosmetyki, które w swoim składzie zawierają nawilżające substancje, takie jak masło shea, czy olejek arganowy. Dzięki tym składnikom łuski włosów odbudowują się i mogą ponownie gromadzić w sobie wodę. Pasma stają się nawilżone, odżywione i łatwiej się rozczesują. Fryzura nabiera objętości i zdrowego połysku. O odżywione włosy trzeba dbać z równą intensywnością. Warto ograniczyć farbowanie, czy suszenie. Należy również chronić pasma przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, zwłaszcza mrozów i upałów. Zbyt częsty kontakt z chlorowaną wodą na basenie także nie jest polecany. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można odbudować swoje włosy i cieszyć się ich zdrowym wyglądem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • monikaa 13.10.2021

    Ja używam olej konopny kupiłam w Konopnej Farmacji w Pozaniu 30ml za 29,00 zł bardzo wydajny mam już 3 miesiąc – bez problemu mozna zamóić online – znacznie poprawił kondycję moich wiecznie zniszczonych niczym końcówek, nie puszą mi się tak bardzo. Nie używam go regularnie, bo z systematycznością miewam problemy, ale myślę, że jeśli ktoś będzie asertywny, to jeszcze więcej zdziała 🙂 Poza tym używam go do twarzy na wieczór. Wchłania się długo, ale z niego nie zeezygnuję nigdy. Wszystko podrażniało moją skórę, nic nie pomagało na zaczerwienienia. Skórę miałam suchą, a czasem czułam, że otarcie skóry o poduszkę już mi ją przeciera i to było niemile uczucie. Odkąd używam tego oleju ediit na szczęście tego problemu nie mam 🙂