Bez kategorii

Jak często powinniśmy wymieniać filtr w butelce filtrującej

Jak często powinniśmy wymieniać filtr w butelce filtrującej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzbanki czy butelki filtrujące, są świetnym pomysłem ograniczającym zużycie plastiku, a co za tym idzie chroniącym środowisko. Są także ekonomicznym rozwiązaniem, dającym możliwość zaoszczędzenia sporej sumy pieniędzy. Dzięki butelce filtrującej nie trzeba chodzić do sklepu po wodę, wystarczy przefiltrować tę, która jest w kranie, a wszystko dzięki wymiennym filtrom. Ich czas użytkowania wynosi około miesiąca, co odpowiada przefiltrowaniu około 150 litrów wody. Choć początkowo butelki były dedykowane dla najmłodszych użytkowników, to pokochali je również dorośli – za ergonomiczny kształt, wygodę i ekonomię użytkowania oraz proekologiczne podejście.

Jak działają filtry do wody?

Filtry z węglem aktywnym zostają stworzone w taki sposób, aby usuwać zanieczyszczenia z wody kranowej, a co za tym idzie podnosić jej jakość. Poprawiają przejrzystość wody, usuwają metale ciężkie i zmiękczają wodę. Ponadto neutralizują chlorowy smak i zapach, zdecydowanie poprawiając walory smakowe. Wodę z dzbanków filtrujących można z powodzeniem używać nie tylko do picia, ale i do żelazek, czy czajników, gdyż po przefiltrowaniu, kamień nie osadza się już wewnątrz urządzeń AGD.

Na rynku są również dostępne filtry, które dodatkowo uzdatniają wodę w składniki mineralne, np.: magnez bądź wapń. Są też cechujące się dłuższą datą przydatności niż 4 tygodnie. Zawsze warto kupować filtry dedykowane dla danych butelek i dzbanków, gdyż inne mogą po prostu nie pasować. Ponadto opłaca się kupować wielopaki, które można znaleźć np. na stronie https://aquamelior.pl/k/filtry-do-wody-wklady. Ich cena jest wtedy znacznie niższa niż w przypadku zakupu pojedynczych sztuk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*