Biznes i marketing

Jacy specjaliści są poszukiwani do pracy poza granicami kraju?

Jacy specjaliści są poszukiwani do pracy poza granicami kraju?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wynagrodzenia w Polsce systematycznie rosną. Wciąż jednak w Europie zachodniej zarabia się znacznie więcej. Nic dziwnego, że wielu Polaków planuje lub przynajmniej rozważa emigrację zarobkową. Tymczasową – jak np. w przypadku studentów czy pracowników sezonowych -lub stałą. Warto wiedzieć, jakie kwalifikacje są cenione na rynkach pracy w poszczególnych państwach.

Wielka Brytania

Przed Brexitem było to istne eldorado dla Polaków i emigrantów z innych państw UE. Przy minimum formalności każdy mógł znaleźć pracę, która nie wymagała ani doświadczenia, ani szczególnych kompetencji np. w magazynie. Obecnie jest to bardziej skomplikowane. Wyspy zamknęły się praktycznie na niewykwalifikowanych robotników. Pożądani są natomiast doświadczeni fachowcy. Szczególnie mechanicy oraz tapicerzy.

Niemcy i Holandia

Z powodu Brexitu poniekąd wróciła rzeczywistość, gdy praca za granicą kojarzyła się głównie z wyjazdem na Saksy. Zapotrzebowanie na pracowników budowlanych, magazynowych, produkcyjnych, rolniczych czy ogrodowych stale utrzymuje się w Niemczech i Holandii na wysokim poziomie. Często nie potrzeba nawet znajomość języka. Równie chętnie zatrudniani są zarówno Polacy, jak i Ukraińcy.

Osoby, które po raz pierwszy poszukują wakatów w danym kraju, powinny skorzystać z pomocy uznanej agencji pracy. Takiej, która współpracuje jedynie ze sprawdzonymi i uczciwymi pracodawcami. To gwarantuje bezpieczeństwo. Po pozytywnym przejściu rekrutacji każdy może liczyć na wsparcie na każdym etapie zatrudnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*