Życie codzienne

Gdzie szukać dobrych płyt i winyli?

Gdzie szukać dobrych płyt i winyli?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie cyfryzacji coraz trudniej znaleźć dobrą płytę. W popularnych sieciowych sklepach z reguły znajdziemy tylko najpopularniejsze tytuły, ale też jest ich mniej w związku z tym, że coraz więcej osób słucha muzyki na urządzeniach przenośnych. Dlatego znalezienie czegoś specjalnego w może okazać się wyjątkowo trudne. O winylach nie wspominając.

Miejscem, w którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie są sklepy płytowe. A dla tych, którzy lubią spędzać czas na poszukiwaniu wyjątkowych i rzadkich wydawnictw ciekawą opcją będą targi vintage.

Sklepy płytowe

W salonach, które specjalizują się w sprzedaży płyt i winylów tzw. „vinyl shop” masz pewność, że znajdziesz coś interesującego. Możesz też liczyć na pomoc obsługi, która zna się na muzyce i na pewno pomoże Ci znaleźć to czego szukasz. W odróżnieniu od zwykłego sieciówek, sklep z płytami posiada albumy z najróżniejszych gatunków i epok muzycznych. Oprócz mainstreamowych wydawnictw, klasyki z ostatnich kilkunastu, kilkudziesięciu lat, możesz tu odkryć wiele ciekawych, nowych brzmień. Duży wybór takich produktów oferuje m.in. https://music-space.pl/plyty-winylowe-uzywane.

Targi Vintage

Na targach typu vintage bardzo często rozstawiają się stoiska kolekcjonerskie z winylami używanymi, ale nie tylko. W wielu miejscach tego typu akcje można znaleźć kilka razy w tygodniu. Ten sposób polowania na winyle wymaga trochę więcej cierpliwości. Nie ma obsługi, która doradzi i znajdzie to czego szukasz za Ciebie. Tutaj musisz sam przeszukiwać kartony, często w tłocznych warunkach. Jednak satysfakcja po znalezieniu czegoś rzadkiego, a jeszcze lepiej, odkryciu czegoś nowego jest warta poświęconych na to czasu i starań.

Na tego typu akcjach płyty, które można znaleźć pochodzą z najróżniejszych nurtów i czasów. Obok kolekcjonerskiego wydania Rolling Stones potrafi leżeć ostania płyta Jamiroquai, a za chwilę możesz wpaść na Violettę Villas. Dodatkowo atmosfera i klimat takich miejsc sprawia, że czas spędzony na szukaniu płynie inaczej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*