Technika i auto-moto

Gdzie najczęściej są wykorzystywane dmuchawy membranowe?

Gdzie najczęściej są wykorzystywane dmuchawy membranowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dmuchawy membranowe to nowoczesne urządzenia znajdujące zastosowanie w licznych dziedzinach przemysłu. Służą przede wszystkim do efektywnego napowietrzania substancji płynnych. Zasada ich działania jest stosunkowo prosta – otóż po podpięciu takiej konstrukcji do źródła prądu następuje w niej indukcja elektrodynamiczna, która wprowadza specjalny pręt magnesowy w ruch o charakterze posuwisto-zwrotnym. W ten sposób system zaworów ssąco-tłoczących wytwarza sprężone powietrze.

Świetne rozwiązanie do stawu hodowlanego i nie tylko

Standardowa dmuchawa membranowa stanowi połączenie niskiego zużycia energii elektrycznej z wysoką sprawnością. Do tego dochodzą zalety w postaci cichej pracy, nieskomplikowanej obsługi i sporej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Tego rodzaju sprzęty są powszechnie wykorzystywane zwłaszcza w procesie napowietrzania wody w stawach rybnych, gdyż gwarantują wydajność na poziomie około 250 litrów na minutę (przy ciśnieniu wynoszącym nawet 200 barów). Poza tym często używa się ich do napowietrzania oczek wodnych zlokalizowanych w przydomowych ogrodach, dużych akwariów domowych oraz wszelkich dekoracyjnych instalacji wodnych. Doskonale sprawdzają się również jako źródło powietrza przy następujących konstrukcjach:

  • zbiornikach przemysłowych i pojemnikach transportowych
  • sprężarkach przeznaczonych do zasilania układów pneumatycznych
  • biologicznych oczyszczalniach ścieków montowanych obok domów prywatnych
  • basenach z hydromasażem, rękawach terapeutycznych, materacach przeciwodleżynowych
  • systemach odpowiedzialnych za filtrowanie, usuwanie brzydkich zapachów, wychwytywanie tłuszczów czy wytwarzanie biogazów

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*