Biznes i marketing

Jak przesyłać ważne dokumenty?

Jak przesyłać ważne dokumenty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób musi regularnie przesyłać pocztą lub kurierem ważne dokumenty, np. umowy z osobistymi danymi albo faktury. W celu ich odpowiedniego zabezpieczenia przed uszkodzeniem mechanicznym, wilgocią i łatwym otwarciem konieczne jest stosowanie odpowiednich opakowań. Przeważnie wykorzystuje się w tym celu bąbelkowe koperty o rozmiarze zbliżonym do A4, znakomicie dopasowane do uniwersalnych i najczęściej przesyłanych dokumentów. Znacznie lepszym wyborem są jednak tzw. koperty bezpieczne

Zadbaj o wysoki stopień ochrony przesyłek papierowych

Pakowanie dokumentów przeznaczonych do wysyłki w zwykłe koperty nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ łatwo je rozkleić i sprawdzić, co znajduje się w środku. Poza tym zawartość w takim opakowaniu jest narażona na szkodliwe działanie wilgoci. Zdecydowanie bardziej optymalnym wyborem jest specjalna koperta bezpieczna, wyprodukowana z wyjątkowo mocnej folii składającej się z aż trzech warstw o grubości około 70 mc. Folia ta zapewnia wysoki poziom odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne, a co najważniejsze – jest wyposażona w boczny nadruk na zgrzewie, informujący nas o wszelkich próbach otwarcia przez osoby niepożądane. Dodatkowo na kopercie widnieje kod kreskowy, który pozwala na łatwe śledzenie przesyłki od miejsca jej nadania do adresata.

Jakby tego było mało, na opakowaniu znajdują się też takie elementy, jak specjalny numer (nadrukowany w kilku punktach) oraz miejsce na podpisy i daty. Wszystkie wymienione zabezpieczenia sprawiają, że mamy gwarancję maksymalnej ochrony dokumentów. Duży wybór tego typu specjalnych kopert jest dostępny w internecie na https://www.andpol.poznan.pl/. Jeśli zaś nie mamy takiego produktu pod ręką i musimy skorzystać ze zwykłej koperty, wówczas powinniśmy zabezpieczyć ją mocnym klejem żelowym w sztyfcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*