Życie codzienne

Czy koty to wymagające zwierzęta?

Czy koty to wymagające zwierzęta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty, choć dały się nam oswoić, ciągle zachowały sporo swojej niezależności. Nie bez podstaw mówi się, że chodzą własnymi drogami. W przeciwieństwie do psów niechętnie podążają za właścicielem, niełatwo jest więc spożytkować nadmiaru ich energii chociażby spacerem, szczególnie jeśli chodzi o koty mieszkające w miastach. Trudności dostarcza także zapewnienie im rozrywek. Jak więc poprawić komfort życia kotów niewychodzących?

Koty niewychodzące – jakie mają wymagania?

Ruch to podstawowa potrzeba większości zwierząt. Dlatego do codziennych obowiązków opiekuna kota należy także, oprócz karmienia i czyszczenia kuwety, zabawa ze swoim kocim towarzyszem. Przynajmniej kilka minut dziennie warto poświęcić na zabawę w rzucanie piłeczek, sztucznych myszek czy innych przedmiotów, można także użyć zabawek na sznurku czy wędce. Dzięki temu kot będzie miał okazję do spożytkowania nadmiaru energii, a w ten sposób dbamy także o zdrowie jego stawów, kręgosłupa i mięśni oraz troszczymy się o jego ogólny psychiczny dobrostan.

Dobrym rozwiązaniem są także rozrywki, w których nie musimy uczestniczyć – takie akcesoria jak drapaki czy półka ścienna dla kota pozwolą mu zaspokoić potrzebę aktywności, wspinaczki i drapania nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Warto też pamiętać, że znudzony kot sam znajdzie sobie zajęcie i czasem jego uwagę przyciągać mogą różne przedmioty znajdujące się na meblach – tym bardziej opłaca się zadbać o to, by miał czym się bawić. Mimo to przy kocie w domu przedmioty cenne i łatwo tłukące się lepiej trzymać poza zasięgiem zwierzęcia, by uchronić siebie od strat finansowych, a kota od przypadkowego skaleczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*