Jak rozpoznać porowatość swoich włosów?

Porowatość jest miarą tego, jak dobrze pasmo włosów może wchłonąć i zatrzymać wilgoć. Jest to bardzo ważny czynnik, który ma wpływ na to, jak zdrowe są Twoje włosy i jak dobrze będą rosły.

Budowa włosa

Łodyga włosa składa się z trzech warstw: otoczki, kory i rdzenia. Otoczka jest najbardziej zewnętrzną warstwą pasma włosów i wygląda jak zachodzące na siebie dachówki. Kora jest środkową warstwą pasma włosów, która zawiera białka keratynowe, zapewniające wytrzymałość i elastyczność łodygi włosa. Rdzeń natomiast znajduje się w centrum każdego pojedynczego pasma włosów, bez widocznej gołym okiem struktury.

Czym jest porowatość?

Kiedy wilgoć dostaje się do pasm przez skórę głowy, odparowuje z jej powierzchni, pokonując drogę w dół przez każdą warstwę pasm. Jeśli dzieje się to zbyt szybko, wilgoć nie ma czasu, aby wniknąć wystarczająco głęboko w Twoje pasma przed ponownym wyparowaniem. Skutkiem tego jest suchość na końcach włosów, która może powodować łamanie, a nawet rozdwajanie się końcówek.

Jak ocenić porowatość włosów?

Możesz sprawdzić porowatość swoich włosów, wcierając w nie trochę wody (sprawdzi się mokry ręcznik papierowy), a następnie sprawdzając, ile możesz ściągnąć palcami lub grzebieniem. Im więcej zbierzesz, tym niższa jest prawdopodobnie Twoja porowatość.

Aby jednak mieć pewność, że dobrze określasz porowatość swoich włosów skonsultuj się z fryzjerem. Umów się na wizytę na stronie https://czesanka.com/ i poproś o pomoc w analizie Twoich włosów oraz dobraniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =