Hobby - Relaks - Wypoczynek

Co ubierać, ćwicząc sporty wodne?

Co ubierać, ćwicząc sporty wodne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chociaż surfing, windsurfing czy wakeboarding kojarzą się przede wszystkim z dobrą zabawą, należy pamiętać o tym, że woda jest nieprzyjaznym żywiołem i zawsze musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nawet w ciepłym klimacie wiatr wiejący nad wodą i kropelki wyrzucane do góry mogą nas wychłodzić, dlatego strój powinien mieć jak najlepsze właściwości zatrzymujące ciepło.

Zależnie od temperatury, można poprzestać na kąpielówkach pływackich chłopięcych lub damskich w wersji szybkoschnącej i termoaktywnej albo zakupić specjalną piankę do sportów wodnych. Pianka neoprenowa stanowi najlepszą ochronę przed zmiennymi warunkami na wodzie. Dostępna jest w wersji suchej, półsuchej lub mokrej – nazwy te odnoszą się do stopnia przepuszczalności względem wody. Rodzaj pianki dobieramy do warunków pogodowych – na ciepłe, wakacyjne treningi polecane są mokre, czyli najcieńsze.

Pianka nie wystarczy

Dodatkowo zakładamy czapkę neoprenową, która chroni szyję i kark. Ważne jest także obuwie – do windsurfingu należy nosić specjalne, grube buty bez suwaka. Opcjonalnie na sporty wodne możemy założyć kamizelkę, która dodatkowo chroni przed zimnem i może służyć jako kamizelka ratunkowa. Jeśli decydujemy się na pływanie bez pianki, termoaktywne bluzki i szorty ochronią nas przed otarciami, promieniowaniem ultrafioletowym i marznięciem.

Chociaż wymieniony ekwipunek zawiera wiele elementów, nie musimy rezygnować ze sportów wodnych na luźnych rodzinnych wypadach. Odpowiednie ubrania ojciec i syn mogą kupić w sklepach sportowych stacjonarnie lub przez Internet, często po okazyjnych cenach, zachęcających do spróbowania swoich sił w surfingu i innych dyscyplinach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*