Życie codzienne

Co mogą jeść koty?

Co mogą jeść koty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel czworonożnego pupila chce, by jego podopieczny żył jak najdłużej i cieszył się zdrowiem oraz pełnią sił. Aby tak się stało, niezbędna jest prawidłowo zbilansowana dieta. I chociaż teorii dotyczących żywienia kotów jest co niemiara, są one zgodne co do jednego – podstawę kociej diety powinno stanowić mięso oraz produkty odzwierzęce, a elementy roślinne mogą stanowić jedynie dodatek. Nie wolno karmić ich resztkami ludzkiego pożywienia- nie tylko ze względu na przyprawy, które mogą być dla nich toksyczne, jak na przykład pieprz cayenne, który zawierają trującą kapsaicynę.

Przede wszystkim układ pokarmowy kotów jest inaczej zbudowany , dlatego też nie są w stanie trawić nadmiaru węglowodanów. Oczywiście możemy przygotowywać posiłki dla nichw w domu, jednak wymaga to wiedzy i odpowiedniego przygotowania. Dobrym rozwiązaniem jest wybór gotowej karmy o naturalnym składzie oraz bez niepotrzebnych, zbożowych wypełniaczy. Takim przykładem jest karma dla kotów fish4cats. Poza świetnym składem ma do zaoferowania szeroki wachlarz smaków, który zadowoli podniebienie nawet najbardziej wybrednego zwierzaka.

Gdzie kupić najlepszą karmę?

W dobrą karmę dla zwierząt najlepiej jest zaopatrywać się w specjalistycznych sklepach zoologicznych. Nie każdy jednak ma taki sklep w pobliżu, bądź możliwość przyniesienia większych zapasów do domu. Z pomocą nam i naszym pupilom wychodzą sklepy internetowe, które poza dostarczeniem nam przesyłki pod drzwi oferują nam przegląd najlepszych karm, co można sprawdzić, przeglądając asortyment na https://www.zooglobe.pl/pol_m_Koty_Karmy-wedlug-firm_Farmina-1583.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*