Zalety montażu zasłon w pokoju hotelowym

Prowadzenie obiektu hotelowego wiąże się z koniecznością takiego zaaranżowania wszystkich pokojów, aby gwarantowały gościom optymalny komfort. Poza tym ich wystrój musi być wystarczająco atrakcyjny, ponieważ osoby płacące spore pieniądze za nocleg pragną być otoczone przyjemnymi dla oka rzeczami. Jednym z najbardziej przydatnych elementów o charakterze dekoracyjno-funkcjonalnym jest z całą pewnością zasłona okienna. Na rynku znajdziemy modele zróżnicowane pod względem materiału, wzornictwa oraz kolorystyki.

Poczucie pełnej prywatności na pierwszym miejscu

W pokojach hotelowych najlepiej sprawdzają się zasłony zaciemniające z tkaniny typu blackout, ponieważ bardzo skutecznie ograniczają ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza (nawet w 95%). Tym samym ułatwiają zasypianie, a jednocześnie zapewniają maksymalną prywatność, chroniąc gości przed wścibskim wzrokiem osób znajdujących się w budynku naprzeciwko albo na ulicy. Godne polecenia są zwłaszcza wersje z eleganckiej organzy, żakardu, bawełny, wełny, aksamitu czy satyny.

Dodatkowym atutem zasłony powieszonej w oknie pokoju hotelowego jest jej duży wpływ na utrzymanie odpowiedniej temperatury w upalne dni letnie i zapobieganie ubytkowi ciepłego powietrza w okresie zimowym (stanowi efektywną warstwę izolacyjną). Oczywiście w znacznym stopniu wzbogaca też wystrój pomieszczenia oraz niweluje niepożądane dźwięki dochodzące z zewnątrz. Przy zakupie konkretnego egzemplarza warto od razu zaopatrzyć się w perfekcyjnie dopasowany karnisz bądź szynę okienną. Obie konstrukcje znajdziemy w ofercie na https://skyroom32.pl/karnisze-i-szyny-hotelowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − jeden =