Ogród i dom

Zalety i wady pościeli z kory

Zalety i wady pościeli z kory
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród popularnych rodzajów pościeli wyróżnia się pościel z kory. Jakie są zalety i wady pościeli z kory?

Zalety i wady pościeli z kory

Pościel z kory ma swoich zwolenników i przeciwników. Wśród największych zalet wymienić należy dostępność pościeli w wielu kolorach, gdyż tkanina ta jest podatna na barwienie. Karbowana struktura materiału sprawia, że pościel jest odporna na intensywne użytkowanie. Długo zachowuje piękny wygląd, nie przeciera się, a kolory nie blakną. Dużą zaletą są także względy praktyczne. Pościeli z kory nie gniecie się, nie trzeba jej prasować, co oszczędza czas w przygotowaniu piękne pościelonego, zachęcającego do odpoczynku łóżka. Materiał jest cienki i przewiewny, ale zapewni wystarczające ciepło podczas zimnych nocy. Pościel z kory nadaje się do użytkowania przez cały rok.
Niektórzy mogą odczuwać dyskomfort w związku z fakturą pościeli, jednak charakterystyczne wypustki na materiale dostarczają skórze dodatkowych bodźców podczas snu, co pozwala organizmowi wypocząć. Charakterystyczny materiał to coś, do czego łatwo się przyzwyczaić.

Pościel można uzupełnić prześcieradłem z kory, ale pasują to niej tak naprawdę prześcieradła z każdego rodzaju tkaniny: https://nyks.pl/przescieradla.

Pościel z kory wymiary

Pościel z tego materiału oferowana jest w standardowych rozmiarach. Najpopularniejsza jest pościel z kory w rozmiarze 160×200. To wymiar, który zapewnia wygodę podczas snu dla dwóch osób. Taka pościel będzie pasowała na łóżko o wymiarach od 140×200. Dla łóżek pojedynczych lepiej wybrać mniejszy rozmiar pościeli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*