Biznes i marketing

Zalety i wady balonów reklamowych

Zalety i wady balonów reklamowych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach reklamą może być praktycznie wszystko. W przestrzeni publicznej aktualnie funkcjonuje tak wiele form reklamowych, iż – często – ich odbiorca nie zdaje sobie z nich do końca sprawy. Albo i przytłoczony nadmierną ilością, zaczyna je ignorować. Nieustannie rozrastający się rynek reklamowy wymusza na przedsiębiorcach nowe rozwiązania i gadżety, którymi przykują uwagę konsumenta na dłużej. Jednym z popularniejszych metod są balony reklamowe, które oprócz funkcji ozdobnej pełnią rolę informacyjną. 

Współczesny świat reklamy

Mniejsze i większe bannery, reklamy elektroniczne, plakaty, ulotki – to tylko nieliczne z przekazów reklamowych, jakimi firmy starają się zwiększyć rozpoznawalność swoich działań. Jednym z bardziej nietuzinkowych rozwiązań są balony lateksowe, inaczej zwane gumowymi. Należą one do grupy tradycyjnych balonów i znaleźć je można na każdym kroku. Przybierać mogą zróżnicowane kształty, łatwo je modelować, a co za tym idzie, prościej za ich pośrednictwem zwrócić swoją uwagę. Dlatego też, to właśnie ten typ produktu jest najbardziej powszechny we współczesnym świecie reklamy. Wadą takich produktów jest to, iż łatwo ulegają zniszczeniu lub zniekształceniu. Jednocześnie jest to jedno z tańszych i bardziej opłacalnych rozwiązań.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki tradycyjny balon przemienić w małą, acz zgrabną – unoszącą się w powietrzu – reklamę. Standardowe balony reklamowe z nadrukiem spotkamy na wielu konferencjach, spotkaniach, imprezach towarzyskich czy balach. Nie jest to forma na tyle natrętna, aby odbiorcę irytowała, ale na tyle charakterystyczna, iż zapisuje się w jego pamięci. Ważne jest to, żeby czcionka nadruku nie była przytłaczająca, z drugiej strony nie może być też zbyt mała lub niewyraźna – nie zostanie wtedy przez wybraną grupę odbiorców zauważona.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*