Ogród i dom

Wygodna kanapa czyli jaka?

Wygodna kanapa czyli jaka?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rozmiar

Wygodna kanapa to kanapa dostosowana rozmiarem do potrzeb. Przed zakupem trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, ile osób będzie najczęściej z niej korzystać i zwracać uwagę na szerokość oglądanych kanap. Istotną poradą dla osób wyższych, o czym często się zapomina, jest długość siedziska. Zbyt krótkie siedzisko nie zapewni pełnego podparcia udom, przez co dłuższe siedzenie będzie męczące.

Boki

Niektóre kanapy zakończone są po obu stronach sztywnymi bokami. Takie rozwiązanie ma swoich zwolenników, chociażby ze względu na wygląd. Sztywne boki mogą jednak znacznie ograniczyć funkcjonalność i wygodę kanapy, np. w przypadku konieczności awaryjnego przenocowania kogoś. W przypadku, kiedy na kanapie siedzieć będzie więcej osób niż zazwyczaj, siedzący na skraju będą z jednej strony nieprzyjemnie uciskani.

Oparcie

Obecnie popularne są kanapy z twardym oparciem, przed którym stawia się poduszki. Jest to zdecydowanie bardziej wygodne rozwiązanie niż stałe oparcie. Siedzący mogą bowiem swobodnie dobierać liczbę, ułożenie oraz miękkość poduszek i w dowolnej chwili ją zmieniać.

Duży wybór kanap znajdziesz w sklepie z meblami Sofart.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*