Życie codzienne

Wakacyjny wyjazd własnym samochodem – jak zmieścić wszystkie bagaże?

Wakacyjny wyjazd własnym samochodem – jak zmieścić wszystkie bagaże?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd na wakacje własnym samochodem to opłacalne przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli podróżować będzie nim kilka osób. Wiąże się to jednak z pewnymi problemami. Podróż autem może być uciążliwa w sytuacji, kiedy przejechać trzeba setki lub nawet tysiące kilometrów. Nasz pojazd ma też ograniczoną pojemność. Ciężko zmieścić czasami wszystkie potrzebne przedmioty – szczególnie, gdy rodzina jest liczna, a samochód niewielkich rozmiarów. Jednak każdy problem ma swoje rozwiązanie i dotyczy to również pakowania się.

A jeśli się mieszczą?

W pierwszej kolejności należy dokładnie sprawdzić, czy bagaże na pewno nie wchodzą do auta. Można postępować metodą prób i błędów, zmieniając ich pozycję i dostosowując układ do możliwości przestrzennych bagażnika. Warto też, o ile jest to możliwe, rozłożyć tylne siedzenia. Spowoduje to nawet podwojenie dostępnego miejsca.

Uzupełniający bagażnik

Jeśli mimo najlepszych starań potrzebne rzeczy nie mieszczą się w samochodzie, to należy pomyśleć o przestrzeni dodatkowej. Przestrzeń tą zapewniają specjalne dodatki. Relingi dachowe stanowią rodzaj rusztowania, które mocowane jest na dachu. Umożliwiają montaż bagażników o różnej pojemności i są niezwykle popularne wśród kierowców. Innym przykładem jest naczepa samochodowa. Często spotykana na kempingach, może pomieścić nie tylko bagaże, ale też stanowić rodzaj przenośnej kuchni i mobilnej sypialni. Wybór jednego z tych rozwiązań zależy od indywidualnych preferencji podróżującej rodziny. Bagażnik na dachu jest z pewnością mniej kłopotliwy, naczepa natomiast uniezależnia od hoteli. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*