W jakim celu stosuje się balsam do ciała?

Balsam do ciała to środek nawilżający skórę, który stosuje się na ciało, aby nadać mu miękkość i gładkość. Balsamy do ciała są także stosowane do leczenia suchej skóry i innych problemów skórnych. Niektóre z nich zawierają składniki przeciwstarzeniowe, które pomagają pozbyć się zmarszczek, linii mimicznych i innych oznak starzenia.

Balsamy i olejki do ciała są dostępne w wielu różnych formach i składach. Niektóre z nich są przeznaczone do stosowania na suchych obszarach ciała, inne zaś do stosowania na całym ciele. Niektóre rodzaje balsamów do ciała zawierają filtr przeciwsłoneczny, aby chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce, gdy przebywasz na zewnątrz.

W czym może pomóc stosowanie balsamu do ciała?

Głównym celem stosowania balsamu do ciała jest nawilżanie skóry. Jeśli masz suchą skórę, balsam może pomóc w utrzymaniu jej nawilżenia. Zapobiega również odwodnieniu, zatrzymując wilgoć w komórkach skóry. 

Balsamu do ciała można używać także do innych celów, takich jak:

– ochrona rąk przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak zimno czy wiatr,

– zmniejszanie swędzenia lub podrażnienia skóry spowodowanego egzemą, łuszczycą

– pomaganie skórze trądzikowej, aby wyglądała czysto i bez skazy, poprzez kontrolowanie produkcji oleju, zapobieganie powstawaniu wyprysków,

– poprawa wyglądu blizn po oparzeniach lub skaleczeniach itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =