Ogród i dom

W jaki sposób działają biologiczne oczyszczalnie ścieków?

W jaki sposób działają biologiczne oczyszczalnie ścieków?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biologiczne oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością. Są one najbardziej innowacyjne spośród wszystkich urządzeń tego typu. Inwestycja w prywatną oczyszczalnię szybko się zwraca, dlatego warto z niej skorzystać, gdy działka nie ma podłączenia do lokalnej sieci kanalizacyjnej. Instalacja tego typu musi zostać zaprojektowana zgodnie z rozmiarem domu i ilością mieszkańców. Nie może ona znajdować się blisko ujęć wody, drzew, czy granicy posesji, dlatego projekt oczyszczalni warto powierzyć profesjonalnej firmie.

Kiedy zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków?

Problem odprowadzania ścieków warto rozwiązać jeszcze na etapie budowania domu. W niektórych przypadkach podłączenie do sieci kanalizacyjnej jest zbyt kosztowne lub w ogóle niemożliwe. Warto wówczas podjąć decyzję o montażu prywatnej oczyszczalni. Zarówno projektem, jak i wykonaniem instalacji zajmuje się firma Eco Invest. W zakres jej usług wchodzą również prace serwisowe. Zamontowana oczyszczalnia ścieków wyposażona jest w złoże biologiczne. Składa się ono z bakterii, które rozkładają nieczystości w zbiorniku. Powstała w tym procesie szara woda jest bezpieczna dla środowiska. Można odprowadzić ją do gruntu o nawet słabej przepuszczalności. Warto jednak korzystać z uzyskanej cieczy do zasilenia oczka wodnego lub prac ogrodowych.

Oczyszczalnie ścieków nie wymagają dużej uwagi. Należy pamiętać o dodawaniu preparatów z bakteriami do toalety oraz opróżnianiu osadu raz do roku. Oczyszczając ścieki we własnym zakresie, można wspomóc środowisko, a także zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*