Technika i auto-moto

Rura – jakimi sposobami można modyfikować jej kształt

Rura – jakimi sposobami można modyfikować jej kształt
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Możliwość szybkiego i wygodnego zmieniania kształtu rur, ma dzisiaj bardzo duże znaczenie w wielu sektorach przemysłowych. Z rozwiązań pozwalających na takie deformowanie rur korzystają także firmy usługowe, wykonujące instalacje oparte na rurach, które często należy odpowiednio dogiąć, żeby pasowały do całego systemu. Jak to zrobić i jakie są możliwości?

Narzędzia i sposoby odkształcania rur do potrzebnych kształtów

Wśród sprawdzonych metod wyginania, doginania, skracania i odkształcania rur, wymienić można te, które oparte są na sposobach manualnych oraz maszynowych. Osoby o dużej sile i wprawie związanej z pracą przy małych i giętkich rurach, będą potrafiły same dokonać drobnych odkształceń. Niestety metody manualne dotyczą tylko niewielu typów rur i nie sprawdzają się nigdy do końca. Znacznie lepiej działa wspomaganie modyfikowania kształtów tych produktów poprzez odpowiednie narzędzia. Do tego celu można z pewnością  wymienić giętarki czy praski, które dostępne są w odpowiednich sklepach internetowych, jak chociażby https://xl-narzedzia.pl/gietarki-i-praski-do-rozszerzania-rur-c-24_110_364.html ale i specjalne imadła umożliwiające dociskanie zgiętych rur.

Giętarki do rur są najbardziej podstawowymi i jednocześnie najbardziej wydajnymi urządzeniami do zmieniania formy produktu. Wykonane są z wytrzymałych ramion, mocnego, aluminiowego korpusu i kątomierza, dzięki któremu wygięcie rury wykonuje się co do milimetra. Osobnym urządzeniem jest praska, której celem, w przeciwieństwie do giętarki nie jest samo zgięcie materiału, ale jego rozszerzenie, bez dokonywania niepotrzebnych uszkodzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*