Ogród i dom

Pufa czy fotel – co lepiej pasuje do salonu?

Pufa czy fotel – co lepiej pasuje do salonu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Umeblowanie salonu wcale nie jest zadaniem prostym, ponieważ wymaga posiadania zmysłu estetycznego, a nierzadko łączenia w spójne kompozycje z pozoru niepasujących do siebie elementów. Nie oznacza to jednak, że jest zadaniem niewykonalnym lub możliwym do przeprowadzenia przez wybitne jednostki. Wystarczy zainteresowanie sprawami wnętrzarskimi, bardzo ogólny zmysł artystyczny oraz chęć sprostania zadaniu.

W razie poważnych kłopotów, zawsze można zlecić wykonanie aranżacji dekoratorowi wnętrz, który wykonana to z przyjemnością. Wracając jednak do samodzielnego meblowania, pozostaje kwestia doboru poszczególnego wyposażenia. W głowie wielu osób rodzi się dylemat między pufą a fotelem – który lepiej pasuje do salonu?

Trudne decyzje, prosty wybór

Fotel jest niewątpliwie większym meblem, który przez swoją powierzchnię zajmuje więcej miejsca, ale będzie też bardziej wygodny. Wyposażony jest w zagłówek oraz podłokietniki, które znacznie zwiększają komfort użytkowania. Jednak właśnie jego rozmiary powodują, że lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o większym metrażu. Z kolei pufa to mebel popularny w czasach PRL, który wraca współcześnie z dużą siłą. Nowoczesne modele można zobaczyć na https://euforma.pl/kategoria-produktu/meble/pufy/.

Chętnie wybierany jest przez domowników, a coraz chętniej również przez projektantów. Jego zaletą są niewielkie gabaryty, dzięki czemu można ją schować lub wsunąć pod stół, kiedy nie jest potrzebna, a wysunąć właśnie w razie potrzeby, np. dodatkowych gości. Ponadto posiadają najczęściej praktyczne schowki, w których można przechowywać obrusy, ręczniki itp. Sklep z meblami Katowice posiada oba modele, przez co na miejscu można zdecydować, który będzie lepszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*