Biznes i marketing

Na czym właściwie polegają usługi informatyczne dla firm?

Na czym właściwie polegają usługi informatyczne dla firm?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przedsiębiorstwa często decydują się na przekazanie obsługi informatycznej do zewnętrznej, wyspecjalizowanej firmy. Takie działanie, określane mianem outsourcingu IT, pozwala danemu podmiotowi skupić się wyłącznie na kluczowej dla niego dziedzinie funkcjonowania. Ogromną korzyścią z tego rozwiązania jest również spora oszczędność pieniędzy, ponieważ nie trzeba zatrudniać informatyków czy programistów. Oto jedna z najbardziej cenionych firm z tej konkretnej branży: https://www.jeton.pl/outsourcing-it-warszawa/.

Zaufaj specjalistom, a z pewnością się nie zawiedziesz

Nawiązanie ścisłej współpracy z zewnętrzną firmą informatyczną skutkuje przede wszystkim brakiem konieczności tworzenia nowych miejsc pracy dla fachowców, a co za tym idzie zmniejszeniem obciążeń podatkowych, uniknięciem ryzyka związanego z urlopem czy chorobą, a także likwidacją kosztów, które musiałyby zostać poniesione na szkolenia z zakresu IT. Tego typu firma zajmuje się dosłownie wszystkim, co dotyczy sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz przetwarzania informacji. Podstawowe usługi to m.in.:

  • regularna diagnostyka i eliminowanie wszelkich awarii – naprawa urządzeń peryferyjnych (np. monitorów, drukarek), stacji roboczych oraz systemu operacyjnego (24 h na dobę)
  • wdrażanie nowego oprogramowania i jego aktualizacja
  • kompleksowa ochrona danych – odzyskiwanie w razie utraty, archiwizacja, zarządzanie kopiami zapasowymi itp.
  • zabezpieczanie systemu przed wirusami i atakami hakerskimi z zewnątrz
  • dbanie o bezawaryjność serwerów i stałe administrowanie nimi
  • zarządzanie całą siecią komputerową – np. tworzenie nowych stron internetowych, sprawowanie pieczy nad umowami hostingowymi, zajmowanie się usługami w tzw. chmurze
  • prowadzenie szkoleń dla pracowników w zakresie obsługi sprzętu i zaawansowanych programów

Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą i chcemy nawiązać kontakt z profesjonalną firmą oferującą usługi informatyczne Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy wiele takich podmiotów. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*