Biznes i marketing

Na czym polega profesjonalna obsługa księgowa?

Na czym polega profesjonalna obsługa księgowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest prostą sprawą. Oprócz prowadzenia spraw przedsiębiorstwa, osoba mająca własną firmę musi przestrzegać wielu ciążących na niej obowiązków. Chodzi także o zobowiązania podatkowe więc trzeba pamiętać, aby prawidłowo dbać o swoją księgowość i rachunkowość przewidzianą u ustawie o rachunkowości wskazującą jak należy to robić.

Dlaczego księgowość jest ważna?

Księgowość w naszej firmie odpowie nam na kluczowe pytanie ważne z punktu widzenia przedsiębiorcy tzn. czy osiąga on zysk, czy stratę. Dzięki niej pod kontrolą mamy wszelkie przychody i wydatki. Najważniejsze jest to, że dowiemy się o wysokości i rodzaju wymagalnych podatków, składek i innych zobowiązań. Pozwoli nam także prowadzić odpowiedzialną politykę kadrowo- płacową. Nie będziemy się martwić o wynagrodzenie dla naszych pracowników. Oczywiście dowiemy się, czy mamy pieniądze na inwestycje.

Należy zwrócić uwagę, że biura rachunkowe mogą się od siebie różnić w zależności od województwa w którym się znajdują. Na przykład biura w Katowicach nastawione będą na obsługę firm zajmujących się głównie działalnością gospodarczą o profilu przemysłowym natomiast, a w województwie warmińsko-mazurskim w mieście takim jak np. Olsztyn księgowość będzie nastawiona obsługę firm zajmujących się głównie hotelarstwem i turystyką, co wynika z natury tych regionów.

Zakres usług biur rachunkowych

Współcześnie mamy do czynienia z narastającą profesjonalizacją usług księgowych, a ceny kształtują się różnie w zależności od wachlarza świadczonych usług, co można sprawdzić np. na https://www.biurogetek.pl/cennik. Od biura możemy natomiast oczekiwać w szczególności:

– prowadzenie ksiąg rachunkowych-  w zakresie podatków

– prowadzenie podatkowych ksiąg przychodu i rozchodu KPiR- w zakresie podatków

– rozliczenia z ZUS, elektroniczna transmisja dokumentów ZUS- w zakresie kadr

– sporządzanie list płac- w zakresie kadr

– przeprowadzanie przekształceń formy prawnej firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*