Życie codzienne

Męski strój na rozmowę o pracę

Męski strój na rozmowę o pracę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od pierwszego wrażenia, jakie wywieramy na nowo poznanej osobie, zależy bardzo dużo. O ile w życiu prywatnym często mamy więcej czasu na przekonanie do siebie rozmówcy, tak na polu zawodowym, kilkanaście minut to jedyna szansa na przedstawienie się w dobrym świetle. Do takich sytuacji należy m.in. rozmowa kwalifikacyjna, podczas której efekt pierwszego wrażenia odgrywa szczególną rolę.

Jednak co tak naprawdę składa się na nasz odbiór przez rozmówcę? Oprócz dobrych manier czy sposobu wypowiadania, duży wpływ ma również nasz wygląd. Większość firm posiada swój tzw. „dress code”, czyli zbiór zasad dotyczących ubioru czy nawet wyglądu pracowników. Warto dowiedzieć się jakie kanony obowiązują w placówce, w której staramy się o zatrudnienie i odpowiednio się do nich dostosować. Znaczna część pracodawców ma jednak niezmienne kryteria wobec męskiego ubioru na rozmowę kwalifikacyjną.

Postaw na klasykę

Rozmowa kwalifikacyjna to jedna z sytuacji, w których warto postawić na klasykę. Prosty dwuczęściowy garnitur, w klasycznym kolorze sprawdzi się w większości branż, szczególnie podczas ubiegania się o stanowisko kierownicze. Ze względu na symbolikę koloru, warto unikać czerni, a zamiast tego wybrać grafit lub granat. Rozwiązaniem w stylu „business casual” będzie marynarka połączona ze spodniami. Kluczowy elementem w tym wypadku, jest odpowiedni wybór spodni. Wystrzegać należy się jeansu, a w zamian postawić na eleganckie, wysokiej jakości spodnie materiałowe.

Wybór butów

Są niepozornie bardzo ważnym elementem stroju. Unikać należy obuwia sportowego, trampek czy zbyt wyciętych mokasyn. Tutaj również warto postawić na klasykę, czyli eleganckie buty garniturowe lub derby. Uwagę należy zwrócić na wysoką jakość oraz odpowiednio dobrany do reszty stroju kolor. Dobrze wykonane derby w klasycznych kolorach znaleźć m.in. tutaj : https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-derby. Podstawą jest również zadbanie o czystość i schludność obuwia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*