Ogród i dom

Meble lustrzane w salonie

Meble lustrzane w salonie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja wnętrza naszego mieszkania wiele mówi na temat gustu właścicieli. Meble lustrzane, które wpisują się w estetykę stylu glamour, stanowią wyzwanie nawet dla osób, które interesują się designem. Jak zaaranżować salon z meblami lustrzanymi w roli głównej?

Wielki błysk

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, swoistego rodzaju wizytówką. Aranżując tego typu pomieszczenia, musimy połączyć funkcjonalność, wygodę oraz odpowiadający naszemu gustowi design. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe. Jakimi zasadami warto się kierować podczas wyboru mebli?

Przede wszystkim nie ulegajmy tymczasowym trendom. Chyba, że możemy sobie pozwolić na częste zmiany wystroju. Inaczej musimy mieć na względzie uniwersalność i ponadczasowość mebli. Poza tym, ważny jest ich wymiar użytkowy – wygodne i praktyczne wyposażenie, szczególnie w pokoju dziennym jest niezwykle istotne.

Dlaczego warto je wybrać?

Jak się ma do tego styl nowojorski? Cechuje go eklektyzm, który opiera się na łączeniu różnych wpływów i estetyk w spójną całość. Dlatego meble lustrzane, które znakomicie wpisują się w ten trend, są nieoczywistym, ale fortunnym wyborem.

Dzięki swojej błyszczącej powłoce świetnie odbijają światło, a co za tym idzie – pomieszczenia, w których się znajdują, stają się jaśniejsze i optycznie większe. Z tego też powodu można je wykorzystać zarówno w niewielkich salonach, jak i w przestronnych pokojach dziennych.

Ponadto, za sprawą uniwersalnego charakteru,, świetnie łączą się z różnymi wzorami, kolorami i fakturami. Obok miękkiej sofy w kolorze siwym lub purpurowym znakomicie odnajdzie się lustrzany stolik kawowy, pod lustrem w ozdobnej ramie śmiało możemy postawić konsolę zdobioną marokańskimi wzorami, zaś jako oświetlenie pokoju wybierzmy kryształowy żyrandol.

Jeśli chcemy nadać przestrzeni przytulności, nie zapominajmy o miękkich tkaninach takich jak poduszki, koce czy kapy. Tapicerowane fotele i otomany również wspaniale uzupełnią aranżację. Urządzając salon, pamiętajmy, by jego wyposażenie było w stu procentach zgodne z naszym gustem. Tylko wtedy efekt, który osiągniemy nas zadowoli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*