Ogród i dom

Jak wybudować ekologiczny dom?

Jak wybudować ekologiczny dom?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom jednorodzinny to miejsce, gdzie powinniśmy czuć się dobrze zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Dlatego też znakomitym rozwiązaniem jest budowa obiektu ekologicznego. Odznacza się on tym, że jest wzniesiony według specjalnego projektu oraz posiada mnóstwo wartościowych rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy, a jednocześnie pozytywnie wpływają na środowisko naturalne.

Alternatywne źródła energii to prawdziwy strzał w dziesiątkę

Ekologiczny dom jednorodzinny musi przede wszystkim być usytuowany na działce z dostępem do dużej ilości naturalnej energii słonecznej oraz wzniesiony z wykorzystaniem drewna, ewentualnie gliny. Ten pierwszy surowiec sprzyja bowiem utrzymaniu wewnątrz zdrowego mikroklimatu i skutecznie reguluje wilgotność, drugi zaś świetnie kumuluje ciepło, zapewniając przy tym optymalną izolację akustyczną. Jeśli chodzi o kształt bryły budynku, to polecany jest plan prostokąta z dachem dwuspadowym i minimalną liczbą przegród. Oczywiście w omawianym obiekcie nie może również zabraknąć alternatywnych źródeł energii.

W pierwszej kolejności warto zamontować na dachu panele fotowoltaiczne przekształcające energię ze słońca w darmowy prąd o napięciu stałym. W sprzedaży i montażu takich systemów specjalizuje się choćby firma https://silesiasolar.pl/. Przyda się ponadto pompa ciepła, która pozwoli nam w znacznym stopniu ograniczyć koszty ogrzewania. Inne godne uwagi rozwiązania to: nowoczesne oświetlenie LED, system odzyskiwania wody (oparty na zbiornikach deszczówkowych) oraz wentylacja z rekuperacją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*