Życie codzienne

Jak przygotować się na podróż samochodem z psem?

Jak przygotować się na podróż samochodem z psem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy podróż z ukochanym czworonogiem musi wiązać się z niepotrzebnym stresem, bałaganem i troską o jego bezpieczeństwo? Oczywiście, że nie! Należy tylko odpowiednio się przygotować i bez większych zmartwień można podróżować w najpiękniejsze miejsca świata, bez konieczności zostawiania pupila w hotelu, czy u rodziny.

Wielka podróż psiego towarzysza w pigułce

Po pierwsze, większość z właścicieli samochodów dba o czystość wnętrza swojego czterokołowca. Jeszcze do niedawna, przygotowanie miejsca dla pupila łączyło się z praniem tapicerki, odkurzaniem, czy też nakrywaniem siedzenia starym kocem. Na pewno przyda się także specjalna mata samochodowa dla psa. Producenci prześcigają się w rodzajach, wielkościach i kolorach. Znaleźć można gumowe maty do bagażnika, bądź ze specjalnych materiałów na tylne siedzenia, gdzie zakłada się je na zagłówki tylnych i przednich foteli. 

Po drugie, jeśli nasz psiak jest niewielkich rozmiarów, można zakupić mu do auta przykładowo specjalne legowisko dla yorka, z pewnością będzie mu wygodnie, a wnętrze samochodu zabezpieczymy przed ewentualnymi zabrudzeniami. Jeśli dodatkowo zorganizujemy mu czas, podrzucając interesującą zabawkę, to jest szansa, że bez przeskoków po tylnej kanapie dojedziemy do wyznaczonego celu. Podróż jest męcząca nie tylko dla nas, ludzi, ale również dla zwierzaków.

Po trzecie, w trosce o bezpieczeństwo czworonogów, zaopatrzyć można w specjalnie dostosowane pasy bezpieczeństwa. Pamiętać należy, że pies podczas wypadku zachowuje się tak samo, jak nie przypięty pasażer, czy dziecko. W sytuacji awaryjnej może zarówno sobie jak i innym podróżującym tym pojazdem zrobić krzywdę. Zadbajmy również, o przerwy w jeździe co jakiś czas, by czworonóg mógł się przespacerować, załatwić potrzeby fizjologiczne, napić się a nawet zjeść odpowiedni dla niego smakołyk. Należy poświęcić mu trochę czasu a w nagrodę wspólne podróże będą na pewno mniej stresujące dla niego jak i dla właścicieli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*