Ogród i dom

Jak dbać o czystość pościeli?

Jak dbać o czystość pościeli?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o czystość i świeżość sypialni przyczynia się nie tylko do większego komfortu przebywania w niej, ale i wpłynąć może na polepszenie się samej jakości snu. Utrzymanie tychże wskaźników na właściwych miejscach wcale nie będzie wymagać od nas dużych pokładów czasu. Wystarczą proste, acz regularne czynności. Na co więc należy zwrócić uwagę?

Praktyczne rozwiązania przede wszystkim

Przy urządzaniu, remoncie lub przemeblowaniu sypialni warto wziąć pod uwagę praktyczność pewnych zastosowań. Niektóre układy mebli ułatwią nam przyszłe sprzątanie, niektóre z nich utrudnią i w dalszej perspektywie okażą się mało funkcjonalne. Aby zachować czystość pościeli wystarczy wyposażyć się w parę ich wersji spójnych z materacem, regularnie je wymieniać, a także codziennie wietrzyć pokój poprzez otwarcie okna. Istotne jest również i to, czy będzie to produkt do sypialni dorosłego czy dziecka, nastolatka. Standardowe pościele dziecięce 140×200 pasować będą jedynie do takich wymiarów materaca: o szerokości 140 cm i długości 200 cm. Wymiary te należą do najczęściej wybieranych na rynku. 

Aby uchronić pościel przed pognieceniem dobrze jest zaraz po spaniu delikatnie i starannie ją złożyć. Z kolei do szuflady czy szafy, w której trzymamy zapasowe pościele wrzućmy zapachowe mydełka czy popularne na rynku saszetki zapachowe. Dzięki nim na dłużej zachowamy świeżość produktów umieszczonych w zamkniętych przestrzeniach. Większe wyzwanie stanowić może zachowanie czystości w łóżeczku niemowlęcym, jednak sprawę ułatwić może nam przemyślany zakup z dodatkowymi elementami pomocniczymi. W takim łóżeczku należy też częściej wymieniać poszewki na kołdrze i poduszkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*