Biznes i marketing

Jak dbać o bezpieczeństwo w miejscu pracy ?

Jak dbać o bezpieczeństwo w miejscu pracy ?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy pracodawca powinien stwarzać dla swoich pracowników komfortowe warunki pracy, na tyle, na ile jest to możliwe. Aspektem który jednak należy zapewnić w każdym przypadku jest bezpieczeństwo zgodne z przepisami BHP – bezpieczeństwa i higieny pracy. Chodzi tu nie tylko o odpowiednie regulaminy i zasady oraz ich przestrzeganie, ale również zapewnienie odpowiedniego miejsca jak również w razie potrzeby właściwych środków ochrony.

Rodzaje środków ochrony BHP

W zależności od tego, jaka praca i w jakich warunkach jest wykonywana, różne mogą być sposoby ochrony osobistej BHP. Powszechnie znane rękawice robocze różnego typu, obuwie ochronne czy kaski – to pierwsze skojarzenia kiedy jest mowa o środkach ochrony indywidualnej. Można zatem podzielić je ze względu na części ciała, jakie chronią:

  • odzież ochronna na przykład ochraniacze klatki piersiowej,
  • ochrona kończyn – ochraniacze stóp, obuwie ochronne, ochrona dłoni,
  • ochrona głowy i twarzy – hełmy, okulary ochronne, maseczki,
  • ochrona słuchu – nauszniki, zatyczki do uszu,
  • ochrona układu oddechowego – maski przeciwpyłowe, przeciwgazowe,
  • ochrona całego organizmu – kombinezony izolujące, zestawy asekuracyjne do pracy na wysokości.

Istnieją również inne sposoby podziału środków ochrony osobistej, jak również możliwości dbania o bezpieczeństwo w pracy. Z pewnością ważnym jest, by stosować się do istniejących regulaminów, zaś w sytuacjach zagrożenia kierować się również zdrowym rozsądkiem. Pewnym jest, że praca zgodnie z zaleceniami z wykorzystaniem właściwie użytych środków ochrony jest bezpieczna i przynosząca satysfakcję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*