Technika i auto-moto

Główne atuty obróbki CNC

Główne atuty obróbki CNC
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kilkadziesiąt lat temu, aby obrobić przedmiot z twardego metalu, potrzebny był zespół składający się z wielu osób. Matematycy i technicy wspólnie pracowali, by uzyskać jak najlepszy efekt. Było to wyjątkowo uciążliwe, głównie dlatego, że w procesie obróbki pomyłki związane z precyzją ludzkiego oka są normą. Straty w materiale odbijały się na kosztach produkcji. Był to z pewnością jeden z powodów, dla których opracowano technologię Computerized Numerical Control, o krok milowy wyprzedzającą fizyczne możliwości człowieka. Frezowanie CNC sprawiło, że przy obróbce materiału mogło odtąd pracować znacznie mniej osób, zużywając o wiele mniej materiału (specjalny program sam oblicza potrzebną ilość). Wyjątkowe zalety tej technologii na stałe zmieniły sposób funkcjonowania rynku.

Zalety maszyny

Dzięki wprowadzeniu tej technologii firmy w prosty sposób mogły zaoszczędzić na pracownikach. Specjalnie wyselekcjonowany zespół techników został zastąpiony komputerami i grupą programistów. Kolejnym atutem technologii CNC jest precyzja. Wysoka jakość cięć i ilość pomyłek bliska zeru sprawiły, że zakłady tokarskie w pełni zaufały maszynom zastępującym pracę ludzkich rąk. Na tym skorzystali klienci, którzy w niskiej cenie mogli pozwolić sobie na obróbkę najwyższej jakości.

Technologia CNC dzisiaj wykorzystywana w wielu firmach, o czym przekonać się można po charakterystyce na stronach, takich jak: https://www.valor-cnc.pl/, co znacznie poprawia jakość i obniża cenę końcowych produktów znanych marek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*