Życie codzienne

Funkcje nowoczesnych spacerówek

Funkcje nowoczesnych spacerówek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z podstawowych sprzętów niezbędnych w opiece nad małym dzieckiem jest tzw. wózek spacerowy. Konstrukcja ta charakteryzuje się sporą lekkością (a tym samym mobilnością), brakiem gondoli oraz znakomitą zwrotnością. Gwarantuje maluszkowi optymalny komfort w trakcie spacerów na świeżym powietrzu w okresie wiosennym, letnim i wczesnojesiennym. Aby wózek odpowiedni sposób spełniał swoją rolę, musi koniecznie posiadać szereg konkretnych funkcji – zostaną one wymienione i pokrótce omówione w dalszej części artykułu.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nowoczesne wózki dziecięce spacerowe są wyposażone w stosunkowo szerokie siedzisko, zapewniające maluchowi wystarczająco dużo miejsca na leżenie i siedzenie. Mają też w większości zdejmowaną barierkę, co przekłada się bezpośrednio na sprawne wkładanie oraz wyjmowanie dziecka z konstrukcji. Dzięki temu udogodnieniu może ono zresztą w przyszłości bez problemu samodzielnie wydostawać się na zewnątrz. Kolejną niezwykle przydatną funkcją jest możliwość łatwej zmiany pozycji rączki. Okazuje się to nieocenione zwłaszcza w sytuacji, gdy na wąskim chodniku nie ma zbyt wiele miejsca do wykonywania manewrów. Wystarczy wtedy delikatnie przełożyć rączkę, co skutkuje natychmiastową modyfikacją kierunku jazdy.

Omawiane rozwiązanie pomaga skutecznie zabezpieczyć dziecko przed porywistym wiatrem, nadmiernym słońcem czy tnącym powietrze deszczem. Mnóstwo wózków spacerowych dostępnych obecnie na rynku posiada też obszerną budkę z materiału pokrytego filtrem UV (ewentualnie daszek), która pełni rolę osłony przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Pozostałe wyróżniki to pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z miękkimi ochraniaczami oraz regulowany podnóżek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*