Ogród i dom

Do jakich wnętrz pasują meble tapicerowane, a gdzie sprawdzą się drewniane?

Do jakich wnętrz pasują meble tapicerowane, a gdzie sprawdzą się drewniane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich mebli wcale nie jest taki łatwy. Po pierwsze, muszą być dopasowane do ogólnego stylu aranżacji wnętrza. Po drugie, ich kolorystyka także musi odpowiadać barwie podłóg czy ścian, zwłaszcza jeśli nie są w uniwersalnym kolorze białym. Także wybór między meblami tapicerowanymi, skórzanymi czy drewnianymi nie jest łatwy.

Meble wedle stylu aranżacji

Tapicerowane świetnie sprawdzą się w pokoju dziennym. Wybrać można między innymi meble Forte, które dopasowane będą do każdego salonu. Wybierając tapicerkę, trzeba zwrócić uwagę na jej kolor i fakturę materiału. Nie zawsze wzory czy prążki będą dobrze wyglądać we wnętrzu. Czasem trzeba postawić na coś mniej wyraźnego, ale za to pasującego do otoczenia. Zwłaszcza z kanapami wypoczynkowymi można mieć spory problem, bowiem są one najlepiej widoczne w całym pomieszczeniu. Dlatego powinny być kwintesencją stylu, w jakim chcemy je urządzić.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby i meble drewniane ustawić wśród tapicerowanych. Choć tu nie można sobie wyobrazić drewnianej ławki w salonie, zamiast wygodnej kanapy. Dlatego warto kupić stoliki od Szynaka meble które idealnie sprawdzą się w komplecie z wypoczynkowymi sofami i fotelami.

Także meble użytkowe jak szafy, komody, stojaki, regały czy półki powinny być z mocnego materiału jak drewno czy płyta. Bardzo często ich używamy, zatem muszą być odporne na częste otwieranie, zamykanie czy stawianie ciężkich rzeczy. Służą głównie do przechowywania przedmiotów, lecz powinny ładnie wyglądać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*