Biznes i marketing

Czy każda firma może uzyskać dotację?

Czy każda firma może uzyskać dotację?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój firmy to proces, na który składa się wiele czynników. Aby z powodzeniem wdrażać nowe rozwiązania, a tym samym pozostać dłużej na rynku i cieszyć się zaufaniem partnerów biznesowych i klientów, konieczne jest posiadanie funduszy. Można je otrzymać w formie pożyczki, darowizny albo dotacji. Istnieje wiele możliwości, jednak wybór najlepiej pasującej do charakteru działalności firmy i jej szans na otrzymanie wsparcia zależy od przyjętej strategii.

Najlepiej, aby dotacja na rozwój firmy została przygotowana przez profesjonalnych doradców, ponieważ znają oni realia rynkowe oraz potrafią określić, jakie elementy wpływają pozytywnie, a które działają na niekorzyść przedsiębiorstwa w staraniu się po pożyczkę lub dotację. 

Jakie firmy wspiera Unia Europejska?

W przypadku dotacji unijnych jest to pożyczka na dogodniejszych warunkach niż to ma miejsce w przypadku kredytu bankowego. UE posiada także bardziej preferencyjne warunki w zakresie obrotów, liczby pracowników oraz ogólnych wymagań, jakie stawia się firmom wnioskującym o wsparcie finansowe. Jednak przy lepszych warunkach, oczekuje ona, że małe i średnie przedsiębiorstwa przeznaczą pieniądze na rozwój, szkolenia, informatyzację, badania bądź zdecydują się na handel zagraniczny. Również firmy ze Wschodniej Polski oraz terenów zagrożonych wykluczeniem są pożądanym beneficjentem gospodarczego wsparcia. 

Na każdym etapie wnioskowania klienci są wspierani przez przeszkolonych doradców, którzy wychodzą naprzeciw indywidualnym potrzebom firm oraz starają się dobrać programy pomocy w zależności od możliwości przedsiębiorstwa. Ich porady, uwagi oraz analizy są cenną wskazówką, w jakich obszarach należy przeprowadzić zmiany. Dzięki temu znacznie szybciej i skuteczniej wnioskodawcą w stanie uzyskać potrzebne pieniądze.  Na https://sasadvisors.pl/ można dowiedzieć się więcej w tym zakresie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*