Technika i auto-moto

Co posiadają smartwatche?

Co posiadają smartwatche?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest smartwatch?

Pierwsze smartwatche pojawiły się na rynku kilka lat temu. Obecnie cieszą się coraz większą popularnością. Te inteligentne zegarki stanowią znakomite uzupełnienie smartfonów. Połączenie pomiędzy urządzeniami odbywa się za pomocą technologii bluetooth. Te niewielkie urządzenia są chętnie wybierane przede wszystkim przez osoby aktywne fizycznie. Pozwala na bieżąco monitorować przychodzące połączenia czy wiadomości, bez konieczności wyciągania większego i nieporęcznego smartfona.

Jest to niezwykle przydatne np. podczas treningu biegowego. Dzięki smartwatchowi biegacz może wygodnie korzystać z podstawowych funkcji telefonu w każdych warunkach. Warto także pamiętać, że inteligentne zegarki stanowią także nowoczesny dodatek, który przyciąga uwagę swym designerskim i futurystycznym wyglądem. Ich różne modele oferuje m.in. https://x-sklep.pl/.

Najważniejsze funkcje dobrego smartwatcha

Podstawową funkcją każdego urządzenia tego typu jest mierzenie czasu. Oczywiście wyposażone jest w szereg dodatkowych opcji. Większość popularnych modeli, takich jak Xiaomi MiBand 3 daje użytkownikowi możliwość odbierania wiadomości tekstowych, a także połączeń telefonicznych. Więcej o tym modelu można przeczytać na https://x-sklep.pl/pol_m_Akcesoria_Smartband-i-Smartwatch_Opaski-Xiaomi-169.html.

Niektóre z urządzeń umożliwiają także robienie zdjęć za pomocą telefonu. Dzięki smartwatchowi robienie zdjęć samemu sobie jest dziecinnie łatwe. Aby je zrobić wystarczy ustawić smartfon w odpowiednim miejscu i uruchomić aparat z poziomu zegarka. W związku z tym, że smartwatche są często dedykowane osobom aktywnym fizycznie, posiadają wiele dodatkowych funkcji dla sportowców.

Niektóre urządzenia wyposażone są w pulsometr pozwalający na mierzenie tętna podczas treningu. Wśród innych ciekawych możliwości na wyróżnienie zasługuje opcja pozwalająca na kontrolowanie treningów. Ciekawy jest też motywator zachęcający użytkownika do aktywności fizycznej, a także wirtualny trener wspomagający realizację założonych celów treningowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*