Akt notarialny – czym jest i kiedy się go sporządza?

Prawo to skomplikowana dziedzina życia i wielu z nas z trudnością porusza się w świecie zawiłych przepisów. Są sytuacje, kiedy musimy skorzystać z pomocy prawnej np. przy sporządzaniu aktu notarialnego, czyli dokumentu urzędowego potwierdzającego dokonanie czynności prawnej. Dokument taki jest wymagany w przypadku umowy o przedłużenie lub przeniesienie prawa wieczystego użytkowania, umowie spadkowej, umowie zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, umowie spółki komandytowej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjnej. Również w przypadku oświadczenia o darowiźnie niezbędne jest sporządzenie aktu notarialnego. Z usług notariusza można skorzystać pod adresem https://www.notariuszgniezno.com/.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Notariusz oprócz sporządzania aktów notarialnych, spisuje protokoły, składa wnioski o wpis w księdze wieczystej, przyjmuje na przechowanie pieniądze, papiery wartościowe i dokumenty.

Ponadto sporządza akty potwierdzające prawo dziedziczenia, wypisy, odpisy i wyciągi dokumentów oraz różnego rodzaju poświadczenia. Notariusz wykonuje czynności prawne, do których tylko on jest uprawniony i z tego powodu w wielu przypadkach powinniśmy skorzystać z jego pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =